STS
fot. ESL

Czterech chętnych, jeden bilet na lana. Dziś kolejne starcia w ESL MP w LoL-a

W minionym tygodniu poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. O tym, kto zgarnie ostatni bilet do katowickiej ESL Areny, przekonamy się w najbliższych dwóch dniach. Na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na jakiekolwiek błędy, ewentualna porażka jest bowiem równoznaczna z eliminacją z turnieju. Na […]

W minionym tygodniu poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. O tym, kto zgarnie ostatni bilet do katowickiej ESL Areny, przekonamy się w najbliższych dwóch dniach. Na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na jakiekolwiek błędy, ewentualna porażka jest bowiem równoznaczna z eliminacją z turnieju.

Na początek dzisiejszych zmagań zobaczymy starcie PRIDE z SuperNitro1. W ubiegłym tygodniu zespół Damiana „Wyska” Adamczyka pokazał się z naprawdę dobrej strony, zmuszając Illuminar Gaming do rozegrania pełnej serii BO3. Bez dwóch zdań SuperNitro1 jest mieszanką doświadczonych i utalentowanych zawodników, którzy świetnie odnajdują się w chaotycznych sytuacjach na Summoner’s Rift. Wysek i jego kompani udowodnili już, że potrafią walczyć jak równy z równym z najmocniejszymi polskimi drużynami, a patrząc na ostatnie wyniki Orłów można pokusić się o stwierdzenie, że te do najmocniejszych nie należą. W ubiegłym tygodniu PRIDE męczyło się z Vortex Five, czyli prawdopodobnie najsłabszym zespołem w stawce, co z pewnością nie przemawia na korzyść Patryka „Kermysa” Wojewódzkiego i spółki.

Następnie odświeżona Katastrofa Awionetki podejmie walkę z Wisłą Płock, która tydzień temu doznała druzgocącej porażki w meczu z devils.one. Od momentu wprowadzenia zmian personalnych Katastrofa Awionetki wydaje się być o wiele silniejszym zespołem niż wcześniej. W ubiegłym tygodniu kT bez większych problemów utarło nosa graczom Indictive Esports, pokonując ich wynikiem 2:0, co mogło wydawać się zaskakujące, zwłaszcza że był to pierwszy mecz odświeżonego składu. Po ostatnim słabym występie Nafciarzy trudno jest stawiać ich w roli murowanych faworytów, ale należy zaznaczyć, że ewentualna porażka z Katastrofą Awionetki będzie sporą wpadką.

Harmonogram dzisiejszych meczów:

27 maja

Ścieżka Pretendentów – runda 2

18:00 PRIDE vs
SuperNitro1 BO3
20:30 Katastrofa Awionetki vs Wisła Płock BO3

Wszystkie powyższe spotkania ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Komentowaniem pojedynków zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Łukasz „Leo” Mirek. Więcej szczegółowych informacji na temat zmagań znajdziecie natomiast w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

stark rozstaje się z AVEZ!

Powstałe w styczniu tego roku AVEZ Esport niewątpliwie zaliczyło potężny falstart. Drużyna miała z marszu znaleźć się w szeroko rozumianej czołówce po...