Dopiero co cykl eliminacyjny do StarLadder Major Berlin 2019 się rozpoczął, a tymczasem my poznaliśmy już dwie ekipy, które postawiły duży krok na drodze do wyjazdu do stolicy Niemiec. Są nimi ALPHA Red i FFAmix, które na pewno zobaczymy podczas nadchodzącego azjatyckiego Minora.

ALPHA Red to ekipa z Tajlandii, którą mogliśmy oglądać m.in. podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2018, a także przy okazji trwającego sezonu ESL Pro League. Nigdy jednak nie miała ona okazji realnie powalczyć o udział w Majorze. Zmieniło się to dopiero teraz za sprawą udanego występu w eliminacjach dla Azji Południowo-Wschodniej. W ich trakcie Peeratch "Olivia" Ingkudanonda i spółka poradzili sobie z każdym z wyżej notowanych rywali – Tajowie okazali się bowiem lepsi zarówno od uczestników ostatniego Minora z Beyond Esports, jak i BOOT Letou oraz Lucid Dream.

Niespodzianką jest też FFAmix, który był się najlepszy na Bliskim Wschodzie. A należy pamiętać, że tam o prawo wyjazdu do Berlina rywalizowały też nieco szerzej znane NASR eSports i Aequus Club – niemniej finalnie znalazły się one za mającą miksowy charakter drużyną. Drużyną, w której znajdziemy dwóch Kosowian oraz po jednym reprezentancie Libanu, Jordanii oraz Syrii. Same nazwiska nie są szczególnie rozpoznawalne, bo z reguły zawodnicy ci nie mieli okazji, by rywalizować poza granicami swojego kontynentu.

Azjatycki Minor odbędzie się między 24 a 28 lipca w Berlinie. W sumie udział w nim weźmie osiem ekip, które rywalizować będą między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.