ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2019 powoli zmierzają ku końcowi. Przed nami już tylko jedno rozgrywane online spotkanie, dzięki któremu poznamy ostatniego uczestnika lanowych finałów prestiżowego turnieju. O miejsce w najlepszej trójce, a także bilet do stolicy Górnego Śląska powalczą dzisiaj PRIDE oraz Katastrofa Awionetki.

Minionego wieczoru popularne Orły rozprawiły się z SuperNitro1. Ostatecznie doczekaliśmy się niesamowicie zaciętej i pełnej zwrotów akcji serii, w której PRIDE nie zaprezentowało się jednak szczególnie imponująco. Damian "Dambaj" Bajor i jego kompani mieli ogromne problemy z przeciwnikami i dopiero poprzez fatalne oraz zbyt ryzykowne decyzje oponentów w późnej fazie trzeciej potyczki zdołali obrócić losy starcia o 180 stopni i zakończyć starcie wynikiem 2:1. Co ciekawe, PRIDE mimo dobrej renomy wcale nie było faworytem spotkania z SN1 i nie będzie nim również w meczu z Katastrofą Awionetki.

Zespół Mateusza "Czajkka" Czajki zdecydowanie zaskakuje wszystkich entuzjastów polskiego League of Legends. Mieszanka młodych gniewnych bez większego problemu wyeliminowała Indictive Esports, a wczorajszego wieczoru pokonała także faworyzowaną przez wielu Wisłę Płock. I chociaż w pojedynku z Nafciarzami kT nie było bezbłędne, to z czystym sercem możemy przyznać, że zaprezentowało się z naprawdę dobrej strony i ma spore szanse na sprawienie wszystkim niespodzianki i awansowanie na lanowe finały ESL MP. Warto w tym miejscu zaznaczyć także, iż Czajekk nie był wczoraj w najlepszej dyspozycji, a więc jeśli dziś zagra nieco lepiej, to PRIDE może mieć spore kłopoty.

28 maja

Ścieżka Pretendentów – runda 3

20:30 PRIDE vs Katastrofa Awionetki BO3

Wszystkie spotkania ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Komentowaniem dzisiejszego pojedynku zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk. Więcej szczegółowych informacji na temat zmagań znajdziecie natomiast w naszej relacji tekstowej.