fot. Respawn

FACEIT zorganizuje pierwsze rozgrywki w Apex Legends przy współpracy z EA

Jedna z czołowych firm organizujących turnieje esportowe, FACEIT, nawiązała współpracę z Respawn Entertainment oraz EA Games, aby stworzyć pierwsze licencjonowane przez producentów zmagania w Apex Legends.

FACEIT Pro Series: Apex Legends, bo tak nazywać będą się rozgrywki organizowane przez FACEITA, rozpoczną się już 31 maja, a najlepsi gracze battle royale’a od Respawn Entertainment będą rywalizować o nagrody z puli wynoszącej 50 000 dolarów. Co ciekawe FACEIT Pro Series zostanie podzielone na osiem odsłon, lecz nadal nie wiemy w jakim odstępie czasowym będą się one odbywały. Wiemy jednak, że uczestniczących formacji będzie w sumie szesnaście, co daje nam w sumie czterdziestu ośmiu zawodników.

Gracze, którzy będą ze sobą konkurować w FACEIT Pro Series: Apex Legends, zdecydowanie nie należą do amatorów. Organizatorzy postanowili bowiem zaprosić do swoich rozgrywek aż czternaście profesjonalnych organizacji. Mowa tutaj między innmi o 100 Thieves, CLG, G2 Esports, Cloud9, Complexity Gaming, Dignitas, Gen.G, Misfits Gaming, NRG Esports, Fnatic, SKT T1, czy też TSM. Dwa ostatnie miejsca w FPS zajmą natomiast drużyny wyłonione poprzez kwalifikacje, do których zaproszono dwadzieścia zespołów.

Do tej pory nie oglądaliśmy jednak zbyt wielu profesjonalnych turniejów w Apex Legends, za wyjątkiem Twitch Rivals, BOOM TV – Code Red czy tych w ESL Play. Dotychczas ze względu na brak możliwości utworzenia gier niestandardowych zawody w Apex Legends miały miejsce na publicznych serwerach, gdzie zawodnicy rozgrywali parę starć, a następnie zliczano zdobyte przez nich punkty. Być może współpraca FACEIT z producentami gry położy kres organizowaniu profesjonalnych turniejów w takiej postaci, jednakże na ten moment nie poznaliśmy regulaminu rozgrywek, więc niczego nie możemy być pewni.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

16 drużyn, 250 tysięcy w puli, NEO z FaZe – po prostu DreamHack Masters Dallas 2019

Minęły zaledwie dwa tygodnie od momentu, gdy Filip "NEO" Kubski dołączył do FaZe Clanu, a Polak już będzie miał okazję, by na lanie zadebiutować w now...