Minionej nocy wyłoniony został już trzeci uczestnik nadchodzącego azjatyckiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Okazało się nim Energy Esports, czyli ekipa wywodząca się z Południowej Afryki. Zaraz, zaraz... gdzie Afryka, a gdzie Azja?

Cóż, jak dotychczas Czarny Ląd nie doczekał się swojego kontynentalnego Minora, wobec czego drużyny z tamtej części świata zostały poniekąd "podpięte" pod szeroko pojętą Azję. Przez ostatnie trzy dni afrykańskie formacje rywalizowały między sobą o prawo wyjazdu na turniej w Berlinie i ostatecznie tego zaszczytu dostąpi wspomniane Energy, które w wielkim finale regionalnych eliminacji pokonało wynikiem 2:1 Goliath Gaming. I chociaż sama nazwa zespołu może brzmieć dla wielu dość enigmatycznie, ekipa ta miała okazję pod koniec ubiegłego roku mierzyć się m.in. z Fnatic przy okazji PLG Grand Slam 2018. Tamten mecz pamięta jednak tylko jeden z obecnych członków składu, Gareth "MisteM" Ries.

Na ten moment pewne występu na Minorze są następujące drużyny:

ALPHA Red FFAmix Energy Esports

Azjatycki Minor odbędzie się między 24 a 28 lipca w Berlinie. W sumie udział w nim weźmie osiem ekip, które rywalizować będą między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.