Do listy uczestników Intel Extreme Masters Chicago 2019 dołączyły dwie kolejne formacje. Jak ogłosiło dziś ESL, tym razem bezpośrednie zaproszenia trafiły w ręce reprezentantów MIBR i Teamu Vitality, których mogliśmy obserwować w tym roku w akcji m.in. podczas katowickiego Majora.

Od czasu zakończenia IEM Katowice oba zespoły zdążyły zaliczyć kilka wzlotów i upadków. Brazylijczycy na przykład stanęli na podium Intel Extreme Masters w Sydney oraz BLAST Pro Series Miami 2019, ale jednocześnie całkowicie zawiedli podczas StarSeries i-League Season 7. Rozgrywana w Szanghaju impreza nie potoczyła się również po myśli graczy Vitality, ale akurat oni w ostatnich tygodniach nie mają powodów do narzekań. Wszak ich skromna jeszcze gablota z trofeami powiększyła się o puchary za triumfy w Charleroi Esports 2019 i cs_summit 4.

Na ten moment pewne udziału są następujące drużyny:

ENCE Team Liquid
MIBR Team Vitality

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.