STS
fot. twitter.com/PRIDEPoland

PRIDE z kolejnym składem LoL-a. Na pokładzie m.in. Color i Warszi

PRIDE i stabilność dywizji League of Legends mają ze sobą tyle wspólnego, co ryba po grecku z Grecją. Od początku roku barwy Orłów reprezentowały bowiem trzy kompletnie różniące się od siebie zespoły, a dziś ogłoszono czwarty. Tym razem zapowiedziano jednak, że wybrana piątka będzie konkurować na rodzimej scenie zarówno w Polskiej Lidze Esportowej, jak i […]

PRIDE i stabilność dywizji League of Legends mają ze sobą tyle wspólnego, co ryba po grecku z Grecją. Od początku roku barwy Orłów reprezentowały bowiem trzy kompletnie różniące się od siebie zespoły, a dziś ogłoszono czwarty. Tym razem zapowiedziano jednak, że wybrana piątka będzie konkurować na rodzimej scenie zarówno w Polskiej Lidze Esportowej, jak i w drugim sezonie Ultraligi, więc możemy oczekiwać, że to koniec częstych roszad personalnych w szeregach PRIDE.

Zgodnie z doniesieniami Dominika Stokłosy z serwisu Weszło Esport pierwotnie w nowym zespole PRIDE pojawić miało się tylko trzech Polaków, a pozostałe miejsca mieli zająć Litwin oraz Rosjanin. Niemniej jednak plany Orłów najwidoczniej uległy zmianie, gdyż koniec końców w formacji nie będziemy oglądać Olega „Chargera” Zhuravlyova. Najprawdopodobniej sytuacja ta spowodowana jest faktem, że w ostatniej chwili na rynku wolnych graczy pojawił się Sebastian „Color” Czyżyk, który kilka dni temu został na lodzie, gdyż organizacja, przez którą został zatrudniony, nie otrzymała licencji na uczestniczenie w niemieckich rozgrywkach. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że gracze oraz włodarze PRIDE postanowili dać Czyżykowi szansę.

Color w Polskiej Lidze Esportowej oraz w drugim sezonie Ultraligi będzie występował u boku takich graczy jak Bartek ” Bat0n” Wick, Marcin „Warszi” Surała, Eimantas „Yashiro” Šniukas czy Kamil „xCharm” Linchard. Wyżej wymienioną trójkę naszych rodaków możemy kojarzyć z przeróżnych formacji rywalizujących na rodzimym podwórku, ale w ostatnich miesiącach rywalizowali oni raczej poza granicami naszego kraju. Bat0n miał okazję pokazać się w barwach WiLD MultiGaming, które konkuruje na co dzień w regionie południowo-wschodniej Europy. Warszi przywdziewał z kolei trykot Enclave Gaming i walczył o mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Natomiast xCharm próbował swoich sił za zachodnią granicą naszego kraju, reprezentując PANTHERS Gaming. Największą zagadką dla polskich entuzjastów League of Legends z pewnością jest botlaner PRIDE, czyli Yashiro. Šniukas do niedawna był graczem eNsure, z którym udało mu się wywalczyć tytuł mistrzowski Baltic Esports League oraz wystąpić w European Masters.

Sebastian „Color” Czyżyk
Bartek „Bat0n” Wick
Marcin „Warszi” Surała
Eimantas „Yashiro” Šniukas
Kamil „xCharm” Linchard
Michał „Vallain” Baranowski
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO wraca do areny! Czas na ćwierćfinały DreamHack Masters Dallas

Pół roku musieliśmy czekać na powrót Filipa "NEO" Kubskiego przed publikę, lecz było warto! W trakcie nadchodzącej nocy FaZe Clan z polskim weteranem...