Kolejny turniej eliminacyjny do azjatyckiego Minora dobiegł końca. Tym razem poznaliśmy triumfatora zmagań w Azji Wschodniej, którym okazało się koreańskie MVP PK, które kilka miesięcy temu bezskutecznie ubiegało się już o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Hae-seong "HSK" Kim i spółka do zmagań przystępowali z łatką faworytów i nie ma się co dziwić – wszak regularnie pojawiają się oni na prestiżowych imprezach organizowanych przez ESL czy też StarLaddera. Tym samym nie mogli się natomiast pochwalić rywale Koreańczyków, spośród których jedynie The MongolZ posiada jakąkolwiek renomę. Renoma to jednak nie wszystko, bo Mongołowie odpadli już po trzecim meczu. Z kolei MVP twardo parło przed siebie i nie dość, że nie przegrało ani jednego spotkania, to nie straciło nawet żadnej mapy. W międzyczasie o sile podopiecznych Seon-ho "termiego" Pyeona przekonały się Updraft, Ignis oraz dwukrotnie Mazaalai.

Na ten moment pewne występu na Minorze są następujące drużyny:

ALPHA Red Energy Esports FFAmix MVP PK

Azjatycki Minor odbędzie się między 24 a 28 lipca w Berlinie. W sumie udział w nim weźmie osiem ekip, które rywalizować będą między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.