Grayhound Gaming to kolejny zespół, który zapewnił sobie miejsce na azjatyckim Minorze przed StarLadder Major Berlin 2019. Formacja z Antypodów okazała się najlepsza podczas trwających eliminacji w regionie Oceanii i wygrała wszystkie rozegrane przez siebie mecze.

Uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice 2019 przez pierwsze dwa spotkania przeszli niczym burza. Ani PC419, ani też Genuine Gaming nie były w stanie na żadnej z map uszczknąć im choćby dziesięciu punktów i kończyły swoje podboje poniżej tego poziomu. Dopiero Avant Gaming postawiło Grayhound jakikolwiek opór, a nawet zatriumfowało na Nuke'u 16:14! Niemniej dwie kolejne potyczki, na Mirage'u i Inferno, padły już łupem drużyny Olivera "DickStacy'ego" Tierneya, która dzięki temu zakończyła zmagania na pierwszym miejscu. Z kolei Avant będzie mieć swoją szansę na awans jeszcze jutro – przed drużyną bowiem finał drabinki przegranych, w którym zmierzy się ona z ORDER lub też rewound.

Na ten moment pewne występu na Minorze są następujące drużyny:

ALPHA Red Energy Esports FFAmix
Grayhound Gaming MVP PK

Azjatycki Minor odbędzie się między 24 a 28 lipca w Berlinie. W sumie udział w nim weźmie osiem ekip, które rywalizować będą między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.