Na odważne posunięcie zdecydowali się włodarze Complexity Gaming. Amerykańska organizacja postanowiła zasilić swoją dywizję CS:GO, kontraktując zaledwie 15-letniego Owena "oBo" Schlattera. Młody gracz nieoficjalnie ma zastąpić w składzie drużyny Petera "stanislawa" Jarguza.

Mimo, że oBo dopiero w tym miesiącu skończy 16. rok życia, to już od prawie trzech lat z powodzeniem występuje na amerykańskiej scenie. Jak dotąd małoletni zawodnik grywał jedynie w mniej rozpoznawalnych drużynach, ale już wkrótce będzie miał okazję zmierzyć się z najlepszymi na kontynencie. Niezwykle utalentowany nastolatek ma być bowiem odpowiedzią na problemy Complexity, które od fenomenalnego występu na londyńskim Majorze we wrześniu ubiegłego roku, zaliczyło poważny zjazd, którego efektem są trudności w dostaniu się na jakikolwiek turniej lanowy.

W zajmującej 43. miejsce na świecie drużynie już sporo wcześniej stracono cierpliwość do obecnego składu i jeszcze przed końcem 2018 roku zdecydowano się na pierwsze ruchy kadrowe. Te nie przyniosły jednak fajerwerków, dlatego też postanowiono dokonać kolejnej rotacji. Na razie wprawdzie nie jest powiedziane, którego z obecnych graczy Complexity zastąpi oBo, ale jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez Jarka "DeKaya" Lewisa, niebawem na ławce rezerwowych zasiąść ma stanislaw, który barwy organizacji reprezentuje już ponad rok.

Jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, skład Complexity Gaming będzie prezentował się następująco:

  • Rory "dephh" Jackson
  • Shahzeeb "ShahZaM" Khan
  • Ricardo "Rickeh" Mulholland
  • Hunter "Sick" Mims
  • Owen "oBo" Schlatter

AKTUALIZACJA: Organizacja potwierdziła, że drużynę opuści stanislaw. Jak się okazuje, odejście od aktywnego składu jest osobistą decyzją samego gracza, który w swoim wpisie na Twitterze oznajmił, że nie czuje się już osobą, która będzie w stanie poprowadzić dłużej zespół. Rolę in-game leadera w formacji przejął po stanislawie Rory "dephh" Jackson.