Tym razem pięciu polskim ekipom udało się znaleźć w najlepszej szesnastce ostatnich otwartych kwalifikacji do Minora. Pierwszy dzień zmagań przerwały kolejno AGO Esports, Aristocracy, Actina PACT, Virtus.pro oraz Samer. Wynik jest to całkiem niezły, ale należy pamiętać, że jutro nastąpi kontynuacja zmagań, a jak pokazały ostatnie dni, to właśnie ta cześć rywalizacji sprawia rodzimym piątkom najwięcej trudności.

Dla Jastrzębi będzie to już czwarty raz, gdy te powalczą minimum w 1/8 finału eliminacji. Do tej pory przygody Grzegorza "SZPERO" Dziamałka i kolegów kończyły się jednak jeszcze przed decydującym o awansie meczem w systemie BO3. W trakcie dzisiejszej walki także nie obeszło się bez problemów. System BO1 dał się we znaki Polakom, którzy do 30. rundy musieli walczyć z nieznanym szerszej publiczności zespołem pod nazwą Turkey5.

Większych problemów nie mieli natomiast Wiktor "TaZ" Wojtas i partnerzy, którzy tylko w jednym spotkaniu pozwolili przeciwnikowi na zdobycie dwucyfrowej liczby punktów. Podobnie zresztą jak przedstawiciele Virtus.pro – ci również gładko rozstrzygnęli wszystkie poniedziałkowe boje. Nieco więcej problemów miały natomiast PACT i Samer. Drugi z wymienionych zespołów, reprezentowany przez chociażby Michała "czapela" Czaplę okazał się prawdziwym czarnym koniem kwalifikacji, ogrywając w piątej rundzie HAVU Gaming, a nieco wcześniej triumfując aż 16:2 nad x6tence Galaxy.

Na Minorze na pewno nie zobaczymy za to Pawła "innocenta" Mocka i spółki. x-kom team musiał uznać wyższość Nexus Gaming i w ten sposób pogrzebał marzenia o walce o Majora. Promocji do kolejnego etapu rywalizacji nie wywalczyły także bardzo dobrze rozpoznawalne miksy. Najdalej zaszło youngsters z Jarosławem "pashąBicepsem" Jarząbkowskim, odpadając w 1/16 finału. Rundę wcześniej zakończyła się przygoda Klanu Gadanych Głupot Mateusza "TOAO" Zawistowskiego, natomiast ani jednego meczu nie wygrała Mikstura reprezentowana przez m.in. Pawła "byaliego" Bielińskiego.

Z przebiegiem pierwszego dnia eliminacji można zapoznać się w tym miejscu. Pomocna może okazać się także poniższa grafika: