Od kilku tygodni Sergey "Ax1Le" Rykhtorov regularnie wspierał Gambit Youngsters, ale rosyjska organizacja nie wydała w międzyczasie żadnego oficjalnego komunikatu na temat przenosin 17-latka do składu-akademii. Po dzisiejszym oświadczeniu Gambit już wiemy, że przyszłość Ax1Le'a jest związana właśnie z powołaną do życia w kwietniu drużyną.

Rykhtorov w ostatnich miesiącach bronił barw głównej piątki Gambit, z którą pojawił się chociażby na regionalnym Minorze przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. Niestety, w stolicy Górnego Śląska jego zespół uplasował się na czwartej lokacie i tym samym pożegnał się z marzeniami o występie na głównej imprezie. Od tamtej pory Gambit rzadko rywalizowało na arenie międzynarodowej, aż w maju dowiedzieliśmy się, że główny skład CS:GO w szeregach tej organizacji zostaje zawieszony do końca roku. Wcześniej Ax1le był związany z 5balls, a w połowie zeszłego roku, przez krótki czas, znajdował się na testach w FlipSid3 Tactics, lecz ostatecznie nie zaproponowano mu kontraktu.

Ax1le zajmie w ekipie fotel okupowany dotychczas przez Daniila "Porye" Poryadina, czego zresztą nie trudno było się spodziewać. To właśnie Porya ostatnimi czasy ustępował 17-latkowi miejsca w zespole, w tym chociażby podczas Copenhagen Games 2019. Organizacja zapowiedziała przedstawienie planów dotyczących Poryadina w przyszłym tygodniu. Teraz formacja znajduje się na bootcampie, gdzie przygotowuje się do startu zamkniętych kwalifikacji do Minora przed nadchodzącym Majorem w Berlinie.

W tej sytuacji skład Gambit Youngsters prezentuje się następująco:

  • Vladislav "nafany" Gorshkov
  • Anton "supra" Tšernobai
  • Dmitriy "sh1ro" Sokolov
  • Timofey "interz" Yakushin
  • Sergey "Ax1Le" Rykhtorov