STS
Lucker
fot. ESL/Adam Łakomy

devils.one pierwszym finalistą ESL MP w LoL-a, iHG spada do Ścieżki Pretendentów

Ścieżka Mistrzów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 rozstrzygnięta. Najlepsze w tej części drabinki pucharowej okazało się devils.one, które przed kilkoma minutami pokonało Illuminar Gaming 2:0. Tym samym tylko jedna wygrana dzieli Tobiasza „Agresivoo” Cibę i kompanów od triumfu w ESL MP. devils.one 2:0 Illuminar Gaming devils.one 1:0 Illuminar Gaming Agresivoo Konektiv Cinkrof Rybson Matislaw Kashtelan […]

Ścieżka Mistrzów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 rozstrzygnięta. Najlepsze w tej części drabinki pucharowej okazało się devils.one, które przed kilkoma minutami pokonało Illuminar Gaming 2:0. Tym samym tylko jedna wygrana dzieli Tobiasza „Agresivoo” Cibę i kompanów od triumfu w ESL MP.

devils.one 2:0 Illuminar Gaming

devils.one
1:0 Illuminar Gaming
Agresivoo Konektiv
Cinkrof Rybson
Matislaw Kashtelan
Lucker puki style
Erdote delord

Po dość spokojnych dwunastu minutach pierwszy krok w kierunku wygranej wykonało devils.one. Po inicjacji ze strony iHG na górnej alei Diabły znalazły świetny w ostatecznym rozrachunku teamfight. Wystarczy wspomnieć, iż podczas niego aż cztery zabójstwa zgarnął Damian „Lucker” Konefał. Mimo tego quadra killa ani marksman DV1, ani ktokolwiek z jego formacji nie wypracował sobie przewagi niemożliwej do odrobienia i zwycięstwo wciąż było w zasięgu iHG. Tym bardziej po heroicznej kradzieży Nashora w wykonaniu Artura „Rybsona” Gębicza w 28. minucie. Ostatnie słowo należało jednak do devils.one – cztery minuty później po wyłączeniu czterech rywali zgarnęli pierwszy inhibitor, a w 35. minucie już z Baronem na koncie dopełnili dzieła zniszczenia w pierwszej potyczce.

devils.one
1:0 Illuminar Gaming
Agresivoo Konektiv
Cinkrof Rybson
Matislaw Kashtelan
Lucker puki style
Erdote delord

Rozjuszone porażką iHG postanowiło jak najszybciej znaleźć pierwszą eliminację i udało mu się to nim na zegarze pojawiła się pierwsza minuta. Stan zabójstw otworzył Łukasz „puki style” Zygmunciak, co postawiło go w nie najgorszej sytuacji na linii. Zgoła inaczej wyglądała jednak pozycja Karola „Konektiva” Wojciechowskiego, który był wyraźnie do tyłu w porównaniu z Agresivoo. Co prawda sytuacja Illuminar wyglądała lepiej niż w pierwszym starciu, ale wciąż to devils.one było na prowadzeniu.

Po utracie obu prowadzących w 26. minucie wydawało się, że Illuminar Gaming jest już jedną nogą w grobie. Na szczęście podopiecznych Bartłomieja „VoVa” Ryla skończyło się tylko na upadku wieży na midzie, ale jeszcze przed upływem pół godziny gry DV1 poszło krok dalej i łatwo zabiło Barona. Dwie minuty później padł pierwszy inhibitor Illuminar, a w 34. minucie inicjacja iHG była gwoździem do własnej trumny w tym meczu oraz całym finale Ścieżki Mistrzów.

Jutro czekają nas rozstrzygnięcia w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Na początek Illuminar Gaming stanie w szranki z PRIDE, a następnie zwycięzca tego spotkania podejmie devils.one w walce o 35 tysięcy złotych oraz mistrzowski tytuł. Wszystkie mecze ESL MP będziecie mogli obejrzeć standardowo w ESL.TV Polska, a więcej informacji dotyczących turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

oskarish: Nie jestem zwolennikiem nadmiernego trenowania