Ponad pięć tygodni ciągłych zmagań, osiem zespołów, lecz tylko jeden z nich będzie mógł sięgnąć po puchar ESL Mistrzostw Polski. Już dziś przekonamy się czy Illuminar Gaming obroni tytuł po raz trzeci, czy też któraś z pozostałych ekip raz a dobrze zakończy hegemonię iHG w organizowanych przez ESL rozgrywkach.

Zespół Pawła "delorda" Szabli nie popisał się we wczorajszym pojedynku z devils.one, ulegając bez urwania podopiecznym Adriana "Zeturala" Dziadkowca chociażby jednej mapy. I o ile w pierwszej odsłonie serii iHG miało jeszcze jakiekolwiek szanse na zwycięstwo (oczywiście spora w tym zasługa Artura "Rybsona" Gębicza, który wykradł Nashora tuż sprzed nosa DV1), tak w drugiej zostało sprowadzone do roli statystów na Summoner's Rift i nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych Diabłów.

Jeżeli Illuminar chce podnieść puchar po raz czwarty, to najpierw musi uporać się z PRIDE, które bez dwóch zdań jest w stanie zaskoczyć. Owszem, jest to sklejka, która po tym turnieju więcej ze sobą nie wystąpi, lecz nadal jest to sklejka naprawdę utalentowanych zawodników, a wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że chaotyczny styl gry na polskim podwórku niejednokrotnie okazywał się już tym najskuteczniejszym. Zwycięzca pierwszego spotkania po kilkunastominutowej przerwie będzie musiał wyjść na scenę po raz kolejny, aby zmierzyć się z jeszcze trudniejszym oponentem, jakim z całą pewnością jest devils.one, które wczoraj grało niczym z nut. Tobiasz "Agresivoo" Ciba i jego kompani są niesamowicie zdeterminowani, aby udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi rodzimymi formacjami, co mogliśmy usłyszeć we wczorajszych wypowiedziach pomeczowych.

Harmonogram decydujących starć ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019:

9 czerwca

Ścieżka Pretendentów – finał

11:00 PRIDE vs Illuminar Gaming BO3
9 czerwca

Wielki finał

14:00 devils.one vs TBD BO3

Ostatecznie triumfator zawodów zgarnie na swoje konto 35 tysięcy złotych oraz mistrzowski tytuł. Wszystkie mecze ESL MP będziecie mogli obejrzeć standardowo w ESL.TV Polska, a więcej informacji dotyczących turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.