Dość niespodziewanie na zmianę w swoim składzie zdecydowało się NRG Esports. Decyzją organizacji na ławce rezerwowych wylądował dotychczasowy prowadzący drużyny, Damian "daps" Steele, zaś jego miejsce zajął Peter "stanislaw" Jarguz, który pozyskany został z Complexity Gaming.

Kanadyjski prowadzący był graczem Complexity przez ostatnie czternaście miesięcy i w tym czasie zdołał wraz z zespołem wywalczyć m.in. status legendy podczas FACEIT Major London 2018, a także stanąć na podium cs_summit 3. Niemniej ostatnie wyniki północnoamerykańskiej piątki już tak dobre nie były, w związku z czym na początku czerwca Jargus wylądował na ławce rezerwowych. Sam 25-latek także ewidentnie nie widział już możliwości, by wyprowadzić coL z kryzysu, nic więc dziwnego, że postanowił poszukać dla siebie nowego wyzwania. To pojawiło się zresztą bardzo szybko.

Jestem niesamowicie wdzięczny za możliwość, by dołączyć do tak niesamowitej drużyny. Nigdy nie czułem większego głodu zwycięstw. Zróbmy to! – nie krył ekscytacji stanislaw. – Po dłuższych przemyśleniach sądzę, że zmiana ta będzie dobrym ruchem dla obu stron. Mam nadzieję, że styl Petera zrekompensuje to, co straciliśmy wraz z odejściem FugLy'ego i pomoże zespołowi w wygraniu jakiegoś turnieju, a nie tylko w dotarciu do jego półfinału – to z kolei słowa dapsa, który znalazł się poza składem NRG drugi raz w swojej karierze. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce między październikiem a listopadem, gdy na krótko porzucił on rolę gracza, by zostać trenerem ekipy.

W tej sytuacji skład NRG Esports prezentuje się następująco:

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Peter "stanislaw" Jarguz
  • Chet „ImAPet” Singh – trener
  • Damian „daps” Steele – rezerwowy