Europejski Minor ponownie nie dla Polaków. Podczas zakończonych wczoraj zamkniętych eliminacji polski rodzynek w postaci Virtus.pro nie zdołał wygrać swojego meczu, przez co nie znalazł się on na zamkniętej już liście uczestników berlińskiej imprezy.

Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego po zwycięstwie nad Teamem GamerLegion mieli spore nadzieje, ale zostali ich pozbawieni przez BIG. Niemiecka formacja dwukrotnie pokonała VP wynikiem 16:11, dzięki czemu nadal nadal ma szanse, by pojawić się na piątym już Majorze z rzędu. W przeszłości na współorganizowanej przez Valve imprezie grało też Sprout, ale miało to miejsce półtora roku temu – niemniej teraz gracze znad Renu są krok bliżej tego, by powtórzyć tamten sukces. Postawili go kosztem OpTic Gaming, które poległo wynikiem 1:2. Dla Duńczyków jest to kolejna zła informacja, gdyż już wczoraj okazało się, że w najbliższym czasie stracą oni wsparcie swojej organizacji.

Po raz pierwszy na turnieju o randze Minora zagrają z kolei Team Ancient oraz NoChance, czyli dwa zespoły, które ciągle poszukują wsparcia jakiejkolwiek marki. Brak stałego domu nie przeszkodził im jednak w osiągnięciu swojego celu. W przypadku Szwedów z Ancient o wszystkim przesądziło zwycięstwo z dowodzonym przez Nicolaia "HUNDENA" Petersena Tricked Esport, z kolei NoC niespodziewanie pokonało Heroic, które po ostatnich zmianach kadrowych miało spore ambicje. Niemniej te zostały pogrzebane przez ekipę Mikaila "Maikelele" Billa – co ciekawe, słynny Szwed po raz ostatni na Majorze zagrał jeszcze na początku 2016 roku.

Pewne awansu na europejskiego Minora są następujące drużyny:

Team Ancient BIG CR4ZY Fnatic
mousesports NoChance North Sprout

Europejski Minor odbędzie się między 17 a 21 lipca w Berlinie. Osiem biorących w nim udział ekip rywalizować będzie między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.