Pogoń Szczecin to jeden z niewielu w Polsce klubów sportowych, które w swoich działaniach na esportowym polu wyszły poza scenę FIFY. Portowcy, we współpracy z marką Polbit, posiadają wszak w swoich szeregach także drużyny CS:GO oraz LoL-a. A niewykluczone, że już niedługo postawią kolejny krok.

Jak bowiem dowiedziała się nasza redakcja, Polbit Pogoń Szczecin ma niedługo zniknąć z radarów, by ustąpić miejsca zupełnie nowemu tworowi. Ten miałby otrzymać nową, nieznaną jeszcze nazwę, pod którą wystawiłby zespół League of Legends w nadchodzącym sezonie Ultraligi. Skąd ta zmiana? Trudno powiedzieć, ale jeżeli faktycznie do niej dojdzie, to nie będzie to pierwszy raz, gdy klub sportowy tworzy oddzielny projekt na potrzeby działań esportowych. Taki sam krok w przeszłości podjęła chociażby FC Kopenhaga, która w 2017 wykreowała North.

Ciekawie wygląda też kwestia dywizji, jakie weszłyby w skład nowej organizacji. Poza występującymi już wcześniej pod banderą Polbit Pogoń Szczecin drużynami CS:GO i LoL-a, w formacji znaleźć miałaby się też sekcja Hearthstone'a. Wygląda więc na to, że włodarze wiążą z nowym projektem spore nadzieje – tym bardziej, że jednym z jego ambasadorów miałby zostać Karol Bedorf, międzynarodowy mistrz KSW pochodzący właśnie ze Szczecina.