fot. ESL/Adam Łakomy

Aristocracy przed wielką szansą. Triumf w Jönköping da bilet na DreamHack Masters

Bardzo ciekawymi informacjami, które szczególnie powinny ucieszyć polskie zespoły, podzielili się dziś włodarze DreamHacka. Według nowego pomysłu zaproponowanego przez organizatorów zwycięzca zawodów z cyklu Open będzie nagradzany uczestnictwem w zmaganiach rangi Masters.

Zamysł ten wprowadzony zostanie w życie już od trwającego własnie DH Open Summer, na którym jak dotąd świetnie radzi sobie Aristocracy. Polacy wygrali bowiem dwa mecze grupowe i już pierwszego dnia imprezy awansowali do półfinału rozgrywek. Teraz stawką są już nie tylko nagrody finansowe i rankingowe punkty, ale także bardzo cenne bilety na zawody z udziałem światowej czołówki. W październiku odbędzie się wszakże DreamHack Masters Malmö i wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek poznamy jego pierwszego uczestnika… i być może będzie to właśnie ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa.

Na tym dobrych wiadomości dla polskich fanów Counter-Strike’a nie koniec. Podobna sytuacja jak w przypadku zawodów Open dotyczy także nowego turnieju odbywającego się pod skrzydłami tego samego organizatora – DH Showdown. W przypadku imprezy przeznaczonej wyłącznie dla kobiet triumfator rozgrywek, które na początku lipca odbędą się w Walencji, otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności na DreamHack Open Rotterdam. Informacja jest o tyle ciekawa, że wśród uczestników zmagań w Hiszpanii jest chociażby skład Julii „bulletgirl” Kurzyńskiej.

Wszystko wskazuje, że to dopiero początek procesu scalania turniejów odbywających się pod skrzydłami DreamHacka. Choć organizatorzy nie podają konkretnych informacji na temat przyszłych zawodów, zapewniają, że zwycięzcy zmagań rangi Open na pewno otrzymają zaproszenia na większe imprezy.

Więcej informacji na temat odbywającego się w Jönköping turnieju znajdzie w naszej relacji tekstowej. Swoje półfinałowe starcie Aristocracy rozegra w poniedziałek o godzinie 13:00, a zmagania te będzie można śledzić pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Doublelift Team Liquid, LCS 2019 Summer Split W2

Sześciu liderów tabeli? Takie rzeczy tylko w LCS! Przed nami ostatnie mecze trzeciej rundy

Wczoraj w tabeli LCS doszło do kilku przetasowań, a najważniejszym było włączenie się Cloud9 i Golden Guardians do bezpośredniej walki o fotel lidera....