Wycieńczający pojedynek z Aristocracy w półfinale zawodów niewątpliwie mógł odbić się na dyspozycji Teamu Ancient w batalii o pierwszą lokatę. Niemniej jednak Szwedzi zagrali naprawdę niezłe zawody, na obu mapach napędzając nieco strachu rywalom. Mimo wszystko triumf na DreamHack Open Summer stał się udziałem OpTic Gaming.

OpTic Gaming
2 : 0 Team Ancient

(DreamHack Open Summer 2019 – finał)
Vertigo Inferno Overpass Nuke Mirage Train Dust2
16 9 Overpass 6 12
7 6
16 8 Nuke 7 14
8 7
Dust2

Grę od wygranej pistoletówki rozpoczęli zawodnicy OpTic, ale ci po chwili musieli uznać wyższość rywala grającego force'a. Rundę później role się odwróciły i tym razem z gorszym wyposażeniem lepiej zagrali Duńczycy. Po początkowym chaosie w miarę upływu czasu sytuacja ustabilizowała się, a wyżej notowana piątka zaczęła coraz pewniej czuć się na serwerze, powiększając w ten sposób zaliczkę. Wszystko szło po myśli Kristiana "k0nfiga" Wienecke'a i partnerów niemal do końca pierwszej połowy, gdy ci prowadzili już 9:3. Wtedy jednak do pracy na poważnie wziął się przeciwnik i zredukował straty do trzech oczek. Niemniej jak już po chwili sytuacja Ancient znów zrobiła się wyjątkowo kiepska, kiedy oponenci zgarnęli trzy premierowe rundy po zmianie stron. Na tym jednak nie koniec przetasowań, bo po chwili dokładnie taka sama liczba oczek wpadła znów na konto Szwedów. I tak w zasadzie do końca mapy oglądaliśmy niezbyt poukładaną grę, ale dzięki delikatnej zaliczce OpTic miało znacznie łatwiejszą drogę do przypieczętowania zwycięstwa i skrzętnie to wykorzystało, triumfując 16:12.

Po przerwie przenieśliśmy się na Nuke'a, a tam trzecią pistoletówkę w tym meczu zgarnęła duńska formacja. Podobnie jednak jak na inauguracyjnej mapie gracze Ancient nie kazali długo czekać swoim kibicom na otwarcie dorobku punktowego, a dzięki skutecznej defensywie ci wysunęli się nawet na prowadzenie 5:2. Dalsza część zmagań przed zmianą stron należała już do OpTic. I tak wkrótce po przewadze rywali nie było już śladu, bowiem podopieczni Caspera "ruggaha" Duego zdobyli kilka punktów z rzędu i na chwilę objęli przodownictwo w grze. Odpowiedzią na taki układ wydarzeń okazała się postawa William "drakena" Sundin, który kilkukrotnie ratował zespół, ugrywając arcyważne clutche. Wydawało się, że doskonale operujący snajperką Szwed pociągnie za sobą resztę drużyny i faktycznie tak było. Ale tylko do czasu. Gdy na koncie Ancient widniało już 13 oczek, coś się zacięło. Wtedy do głosu doszedł na nowo przeciwnik, a ten do końca potyczki praktycznie nie oddał już inicjatywy, co złożyło się na wygraną do 14.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa:

1. OpTic Gaming 50 000 $
2. Team Ancient 20 000 $
3-4. Aristocracy, Tricked Esport 10 000 $
5-6. AVANGAR, CR4ZY 3 000 $
7-8. Chaos Esports Club, Winstrike Team 2 000 $

Przypomnijmy, że zwycięstwo OpTic Gaming oznacza, że zespół ten otrzymuje bezpośrednie zaproszenie na DreamHack Masters Malmö, który odbędzie się na początku października tego roku. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przebiegu DreamHack Open Summer 2019 można znaleźć w naszej relacji tekstowej.