fot. PUBG Corp.

Aktualizacja PUBG #30: Kolejne nowości na serwerze testowym

Okrągła, trzydziesta aktualizacja właśnie dotarła na serwery testowe PUBG. Zmiany dotyczą m.in. nowej broni i pojazdu w grze, usprawnienia systemu komunikacji czy nowych możliwości we wspinaniu się po budynkach.

Nowy pojazd: BRDM-2

fot. PUBG

BRDM-2 będzie naprawdę ciężki do zdobycia. Dokonać tego można bowiem tylko dzięki użyciu specjalnego pistoletu na flary. Wraz z nadchodzącą aktualizacją wyląduje on na każdej mapie w PUBG i zastąpi jednocześnie UAZ.

Pojazd będzie posiadać dwa razy większą żywotność od UAZ-a (2500 punktów zdrowia), zyska także duży stopień kuloodporności. Co równie ciekawe, otrzymamy także możliwość poruszania się nim na wodzie, ale podczas podróży nie damy rady strzelać. BRDM-2 na wodzie osiągnie prędkość do 22 km/h, a na lądzie wartość ta dojdzie do 102 km/h podczas używania boostów.

Kolejna broń: Deagle

fot. PUBG

Deagle to element uzbrojenia, który weteranom gier FPS jest na pewno dobrze znany. Pistolet ten zawita także do PUBG. Pojawi się na każdej mapie i będzie ogólnodostępny. Każdy strzał zada do 62 punktów obrażeń, ale będzie można do pewnego stopnia ulepszyć. Broń skorzysta z amunicji .45 ACP, strzelając pojedynczymi seriami.

Dodano nowy element poruszania się: Ledge Grab

fot. PUBG

Twórcy zdecydowali się także rozbudować system poruszania się. Od teraz kontrolowane przez nas postaci będą w stanie skakać pomiędzy budynkami, wspinać się po ścianach czy znajdować zupełnie nowe sposoby i metody przemieszczania się. Ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wysokość – będziemy mogli wykonywać dodatkowe ruchy do maksymalnie do 2,5 metra.

Komunikacja za pomocą komend

fot. PUBG

Autorzy PUBG stwierdzili, że obecny system komunikacji niekiedy nie wystarcza, zwłaszcza przy barierach językowych między rozmówcami. Stąd na serwerach pojawią się wiadomości radiowe –system krótkich komend tłumaczony na wybrane języki tak, aby każdy był w stanie je zrozumieć. Te dostępne do uruchomienia będą poprzez użycie odpowiedniego skrótu klawiszowego.

Nowe-stare zbiorniki z gazem…

fot. PUBG

Kanister nie będzie już więcej służył wyłącznie do napełniania baku w pojazdach. Użyjemy go także jako broni – podpalając zbiornik, zadamy obrażenia na wybranym przez nas obszarze. Na nasze szczęście i nieszczęście zarazem, może to zabić zarówno naszych przeciwników, jak i nas samych.

… i wiele, wiele innych!

Dodano parę drobniejszych, jednak równie istotnych rzeczy, takich jak:

  • Przedmioty za punkty BP
  • Skiny oraz przedmioty do kupienia
  • Maestria broni: im lepiej będziesz obsługiwał daną broń, tym bardziej okazały emblemat będzie odzwierciedlał twoje doświadczenie i obycie z nią
  • Możliwość dostosowania poziomu jasności do każdej mapy
  • Budynki, które na krótkim dystansie będą ładowały się od 30 do 40% szybciej dzięki ulepszonej optymalizacji
  • Specjalne billboardy w grze, zapowiadające nadchodzące wydarzenia esportowe – GLL Grand Slam oraz MET Asia Series

To tylko najważniejsze z zapowiedzianych przez twórców PUBG zmiany. Drobniejszych nowości jest o wiele więcej, a pełną listę bugfixów i dodatków nadchodzących wraz z aktualizacją znajdziecie pod tym linkiem.

 

 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rogue i iHG kończą pierwszy tydzień Ultraligi z czystym kontem, AVEZ i PRIDE bez wygranej

Dobiegło końca ostatnie z dzisiejszych spotkań w ramach drugiego tygodnia Ultraligi. Pierwszy tydzień rozgrywek szczególnie dobrze kończą zawodnicy Ro...

>