STS
fot. Esports Association

Rusza University Esports Masters, na starcie studenci Politechniki Wrocławskiej

Już za kilka godzin zawodnicy reprezentujący Politechnikę Wrocławską staną w szranki z najlepszymi akademickimi formacjami z całej Europy na rozgrywanym w Madrycie turnieju University Esports Masters. Stawką zawodów będzie wylot na światowe finały. Popularni Inżynierzy zdominowali obecny sezon Edu Esports League, broniąc zdobytego przed rokiem tytułu i znów zapewniając sobie wycieczkę na Półwysep Iberyjski. Zwieńczeniem […]

Już za kilka godzin zawodnicy reprezentujący Politechnikę Wrocławską staną w szranki z najlepszymi akademickimi formacjami z całej Europy na rozgrywanym w Madrycie turnieju University Esports Masters. Stawką zawodów będzie wylot na światowe finały.

Popularni Inżynierzy zdominowali obecny sezon Edu Esports League, broniąc zdobytego przed rokiem tytułu i znów zapewniając sobie wycieczkę na Półwysep Iberyjski. Zwieńczeniem tegorocznych zmagań były lanowe finały, które odbyły się w ubiegły weekend w nowo otwartej katowickiej ESL Arenie. W wielkim finale najlepsza akademicka drużyna League of Legends pokonała 2:0 Politechnikę Gdańską, zgarniając w ten sposób podwójną koronę – wcześniej zaliczyła bowiem triumf w T-Mobile Lidze Akademickiej.

Wrocławianie mieli także niedawno okazję występować pod banderą Esports Academy w najważniejszych profesjonalnych rozgrywkach LoL-a w Polsce – w Ultralidze. Tam jednak piątka studentów wylądowała w strefie spadkowej, a nieudane spotkanie barażowe sprawiło, że gracze z Dolnego Śląska stracili swoje miejsce w stawce. Niepowodzenia trzeba jednak pozostawić za sobą, bo przed reprezentantami PWr kolejne niezwykle istotne zadanie. Już o godzinie 17:30 Polacy zagrają swój pierwszy pojedynek na University Esports Masters, będący swoistymi akademickim mistrzostwami Europy.

W ubiegłym roku naszym rodakom powinęła się noga w półfinale. Trzecia lokata niestety nie dała im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na światowych finałach, a przegrana w pojedynku przeciwko ekipie reprezentującej Portugalię była o tyle bolesna, że później formacja ta zdobyła wicemistrzostwo świata. Teraz Polacy są jednak znacznie bardziej doświadczeni i z całą pewnością uchodzą za jednych z faworytów europejskiej odsłony rywalizacji. Najważniejsze będzie pełne skupienie już od pierwszej gry, wszakże w ramach fazy grupowej każda drużyna rozegra tylko trzy lub cztery mecze w formacie BO1, tak więc w takim systemie nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy.

Tak prezentuje się harmonogram spotkań Polaków:

21 czerwca
17:30 Politechnika Wrocławska vs Universidad de Málaga BO1
18:30 Politechnika Wrocławska vs EPHEC BO1
19:30 Politechnika Wrocławska vs University College Dublin BO1

Wybrane spotkania będzie można oglądać pod tym linkiem. Najlepsza drużyna wywalczy bilety na światowe finały w Hong Kongu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aristocracy rozpoczyna walkę w play-offach UCC Summer Smash

Było AGO Esports, Virtus.pro i x-kom team. Teraz pora na Aristocracy. Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka rozpoczynają zmagania w play-offach UCC Summer Smas...