Jesteś profesjonalnym zawodnikiem, niedawno awansowałeś na Minora, a więc wciąż liczysz się w grze o awans na StarLadder Major Berlin 2019 – co robisz w tej sytuacji? Nie, nie skupiasz się tylko na swojej drużynie. Zamiast tego rozszerzasz swoją działalność esportową, zostając szkoleniowcem akademii BIG. Z takiego założenia wyszedł przynajmniej Kevin "kRYSTAL" Amend.

25-latek jest bez wątpienia jednym z najbardziej doświadczonych niemieckich graczy. Na swoim koncie ma on chociażby trzy występy na Majorach, z czego w trakcie jednego z nich bronił on barw tej samej drużyny co Paweł "innocent" Mocek. Od kilku miesięcy Amend jest natomiast częścią NoChance, czyli europejskiej mieszanki szukającej od dawna pracodawcy. Brak wsparcia ze strony żadnej organizacji nie wpływa jednak negatywnie na dyspozycję piątki ze Starego Kontynentu. Dzięki wygranym z Windigo Gaming oraz Heroic niedawno zapewniła sobie ona awans na Minora, który odbędzie się w Berlinie w drugiej połowie lipca.

kRYSTAL zdecydował się skorzystać z oferty swojej rodzimej organizacji, po tym jak jakiś czas temu w geście dobrej woli wspomógł młodych zawodników podczas treningów. Priorytetem Niemca wciąż pozostaje profesjonalna gra, jednak, jak sam zaznaczył, współpraca ze świeżą krwią niemieckiej sceny sprawia mu sporą przyjemność: – Naprawdę się cieszę, że jestem teraz oficjalnym trenerem BIG.OMEN by HP Academy Team. Początkowo dołączyłem do ekipy tylko krótkoterminowo, by pomóc jej podczas przygotowań. Już po pierwszych wspólnych dniach otrzymałem pozytywne opinie od BIG i zawodników. Dobrze się dogadywaliśmy i byłem pozytywnie zaskoczony poziomem, na którym oni już są. Potem dostałem ofertę wspierania ekipy w regularnych odstępach czasowych podporządkowanym mojej karierze zawodowej. Naprawdę lubię dzielić się moją wiedzą i pomagać młodym graczom postawić kolejny krok w ich karierach – wyjaśnił Amend.

Na początku maja akademia BIG wywalczyła sobie awans do pierwszej dywizji ligi organizowanej przez 99damage, w której udział biorą także ALTERNATE aTTaX z Mateuszem "mantuu" Wilczewskim w składzie, expert eSport czy Unicorns of Love. W chwili obecnej zespół kRYSTALA legitymuje się w tych rozgrywkach bilansem 2-4.

Skład BIG.OMEN by HP Academy Team wobec tego wygląda następująco:

  • David "prosus" Hesse
  • Michael "devraNN" Geutebrück
  • Lukas "hadeZ" Meier
  • Markus "Anhuin" Paeseler
  • Max "PANIX" Hangebruch
  • Kevin "kRYSTAL" Amend – trener