Już pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie nam emocje związane z występami polskich drużyn na międzynarodowej arenie. Dziś czekają nas dwa takie pojedynki, a jeden z nich określić możemy nawet mianem derbów Polski, także na pewno będzie co oglądać.

Aristocracy vs Unique Team
12:00 (BO3)

transmisja

Dzień już o godzinie 12:00 zainauguruje Aristocracy, które wczoraj pokonało Vega Squadron. Dzięki temu Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka są już o krok od awansu do fazy pucharowej LOOT.BET Smack My Beach Cup. Aby osiągnąć ten cel, Polacy muszą ograć jeszcze jednego rywala – a ten, co ciekawe, również pochodzi z Europy Wschodniej. Mowa tutaj o Unique Teamie, który swoją przygodę z online'owymi zawodami zaczął od zwycięstwa z Sharks Esports, czyli uczestników nadchodzącego amerykańskiego Minora. Mimo to za faworytów uchodzić będą reprezentanci Arcy, którzy w teorii powinni sobie poradzić równie łatwo, co wczoraj z Vegą.

AGO Esports vs x-kom team
19:00 (BO1)

transmisja

AGO i x-kom po raz ostatni mierzyły się ze sobą dwa tygodnie temu w ramach ESEA Mountain Dew League. Wówczas górą były Jastrzębie, które pokonały swoich rodaków 16:8, nic więc dziwnego, że Oskar "oskarish" Stenborowski wraz z kolegami pałają żądzą zemsty. A okazję do niej będą oni mieć już dziś, bowiem to właśnie podopieczni Mikołaja "miNiroxa" Michałkowa będą kolejnym rywalem półfinalistów ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski w GameAgents League Season 3. Warto zaznaczyć, że jest to już 5. runda zmagań, co oznacza, że nie ma już miejsca na błędy – zwycięzca awansuje do play-offów, przegrany zaś definitywnie pożegna się z turniejem. Kto wygra? Cóż, patrząc na dyspozycję obu rodzimych formacji, każdy wynik jest możliwy.