fot. ESL/Helena Kristiansson

Koniec przygody fitcha z AVANGAR. Kazach wystawiony na listę transferową

Włodarze AVANGAR zdecydowali się przeprowadzić drugą w tym roku zmianę w składzie. W jej wyniku na ławce rezerwowych wylądował Bektiyar „fitch” Bahytov, który jednocześnie został także wystawiony na listę transferową. Na ten moment nazwisko następcy Kazacha pozostaje nieznane.

Bahytov trafił do AVANGAR w lipcu ubiegłego roku po zakończeniu kompletnie nieudanej przygody z Gambit Esports. Dla 26-latka miała to być szansa na odbudowanie kariery i nie da się ukryć, że z nim w składzie ekipa radziła sobie naprawdę dobrze. Na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy udało jej się sięgnąć po triumf podczas DreamHack Open Rio 2019 i WePlay! Forge of Masters Season 1, a także dotrzeć do półfinału EPICENTER 2018. Jednocześnie podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 wschodnioeuropejski zespół zajął miejsce w czołowej jedenastce, dzięki czemu na pewno zobaczymy go na StarLadder Major Berlin 2019.

Niemniej w stolicy Niemiec na pewno nie wystąpi fitch. Został on bowiem odsunięty od drużyny, choć na ten moment trudno powiedzieć, jakie konkretnie powody stały za tą decyzją. Sam zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał tylko: – Witam wszystkich! Oto wiadomość ode mnie: myślę, że wszystko będzie dobrze. Niejasnym jest też, kto zajmie w AVANGAR jego miejsce, a należy pamiętać, że już jutro mija termin rejestrowania składów na nadchodzącego Majora, co oznacza, że drużyna nie ma zbyt wiele czasu na poszukiwania.

W tej sytuacji skład AVANGAR prezentuje się następująco:

  • Timur „buster” Tulepov
  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Sanjar „SANJI” Kuliev
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener
  • Aidyn „KrizzeN” Turlybekov – rezerwowy
  • Bektiyar „fitch” Bahytov – rezerwowy
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 kolejnym rywalem drużyny Polaka w Rainbow Six Pro League

Za Natus Vincere dość przeciętne dwie kolejki w Rainbow Six: Siege Pro League. Drużyna, której członkiem jest Szymon "Saves" Kamieniak, na inaugurację...