Za nami kolejny turniej eliminacyjny do Intel Extreme Masters Chicago 2019. Minionej nocy najlepszy w Ameryce Północnej okazał się Team Envy, który ani w drugim etapie otwartym, ani też w zamkniętym nie znalazł swojego pogromcy.

A należy pamiętać, że droga, którą Sam "s0m" Oh i spółka musieli przejść, wcale nie była łatwa. Zamknięty turniej eliminacyjny zaczął się dla nich od pojedynku z południowoafrykańskim ATK, czyli trzecim zespołem ostatniego sezonu ESEA Mountain Dew League. Ostatecznie jednak wszystko poszło dość gładko, bo Envy wygrało wynikiem 2:0. Niespodziewanie większego oporu nie postawiło także Complexity Gaming, które w półfinale zmagań przegrało dokładnie w takim samym stosunku.

Ostatnią przeszkodą na drodze podopiecznych Zachary'ego "Eleya" Stauffera było natomiast New Identity, które w minionych tygodniach zasłynęło tym, że przyczyniło się do wyeliminowania Cloud9 z eliminacji do amerykańskiego Minora. Niemniej to, co wystarczyło na C9, okazało się niewystarczające w starciu z Envy. Ponownie bowiem s0m wraz z kolegami zatriumfowali 2:0 i na obu rozegranych mapach oddali swoim oponentom zaledwie siedem punktów.

Na ten moment lista uczestników IEM Chicago prezentuje się następująco:

ENCE Team Envy G2 Esports Team Liquid
MIBR Renegades Team Vitality

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.