Wczoraj rodzima scena zatrzęsła się w posadach, gdy nieoczekiwanie AGO Esports ogłosiło rozstanie z aż trzema swoimi zawodnikami. Okazuje się jednak, że był to tylko przedsmak tego, co wydarzyło się dziś – AGO połączyło bowiem swoje siły z x-kom teamem, tworząc wspólny, siedmioosobowy skład. Od teraz organizacja nazywać się będzie x-kom AGO.

Zarówno AGO, jak i x-kom mają za sobą dość przeciętny okres. Obie ekipy nie zdołały odnieść większych sukcesów, a podczas finałów ESL Mistrzostw Polski odpadły po rozegraniu zaledwie jednego meczu. O ile jednak nie zanosiło się, by w drużynie Oskara "oskarisha" Stenborowskiego doszło z tego powodu do jakichkolwiek drastycznych ruchów, tak o potencjalnych roszadach w szeregach Jastrzębi plotkowano już od jakiegoś czasu. I plotki te znalazły swoje potwierdzenie w czwartek, gdy ogłoszono, iż 1 lipca z formacją pożegnają się Tomasz "phr" Wójcik, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek oraz Kacper "kaper" Słoma.

Jakie są więc dalsze plany w kontekście drużyny CS:GO? W oficjalnym komunikacie prasowym możemy przeczytać: – Współpraca zakłada oddanie zawodników x-kom teamu do dyspozycji zarządu AGO Esport. Dziś rozpoczyna się proces selekcji, który wyłoni ostateczny skład całej drużyny oraz zespołu współpracowników. Proces ten powinien się zakończyć do końca września 2019 roku. Wybierzemy zawodników, którzy mają nie tylko wysokie umiejętności w grze. Kilkuletnie obserwacje i doświadczenie pozwolą na wyselekcjonowanie optymalnego składu, będącego mieszanką kompetencji, osobowości oraz determinacji w realizowaniu celów.

Ten projekt ma ogromny potencjał, chociażby ze względu na rozpoczynające się niebawem badania naukowe – to z kolei słowa Jakuba Szumielewicza, prezesa AGO Esports. – Badania te pozwolą nam zbudować realne kompetencje w zakresie oceny potencjału zawodników, monitorowania ich aktualnej formy i zagrożeń kontuzjami, jak również pomogą rozwijać warsztat szkoleniowy. x-kom z kolei wnosi do naszej współpracy ogromne wsparcie technologiczne oraz kontakty z potencjalnymi sponsorami z obszaru endemicznego. Tym samym stajemy się kompanią z praktycznie nieograniczonymi możliwościami – dodał. W związku z dzisiejszym połączeniem sił logo AGO przeszło delikatny lifting, przyjmując barwy bardziej związane z x-komem.

Na ten moment skład x-kom AGO prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Paweł „innocent” Mocek
  • Paweł „reatz” Jańczak
  • Mikołaj „miNirox” Michałków – trener