STS
Bwipo, Fnatic
fot. Riot Games

Europa kontra Ameryka – runda druga. Czas na kolejny dzień Rift Rivals

Europa zdominowała wczorajsze zmagania w ramach Rift Rivals 2019: NA x EU. Mało tego, Kapitan Ameryka w tych starciach wydawał się naprawdę wątły i nie miał pomysłu jak stawić opór na europejskie formacje. Czy dziś to się zmieni? Dowiemy się już o 21:30, a drugiego dnia Rift Rivals będziemy mogli zobaczyć aż pięć meczów. W […]

Europa zdominowała wczorajsze zmagania w ramach Rift Rivals 2019: NA x EU. Mało tego, Kapitan Ameryka w tych starciach wydawał się naprawdę wątły i nie miał pomysłu jak stawić opór na europejskie formacje. Czy dziś to się zmieni? Dowiemy się już o 21:30, a drugiego dnia Rift Rivals będziemy mogli zobaczyć aż pięć meczów.

W pierwszym meczu G2 Esports podejmie Team Liquid. Europejska drużyna po wczorajszej sztuczce z zamianą wszystkich zawodników pozycjami pozbawiła się już jednego asa z rękawa. Za to Team Liquid nie ma powodów do wstydu, gdyż prawdopodobnie zaprezentował się wczoraj najlepiej ze wszystkich amerykańskich formacji. Niemniej może odczuwać niedosyt po meczu z Fnatic, gdzie po dość zaciekłym starciu musiał uznać wyższość Rekklesa i spółki. Team Liquid będzie głodny uzyskania pierwszych punktów dla NA, jednak pamiętajmy – G2 Esports nadal przez wielu jest postrzegane jako najlepsza drużyna na świecie i tanio skóry nie sprzeda.

Następnie przejdziemy do meczu Cloud9 z Origen. C9 zapewne chciałoby jak najszybciej zapomnieć o wczorajszym meczu z G2 i dziś ma okazję się zrehabilitować. W teorii gra przeciwko teoretycznie najsłabszej ze wszystkich trzech drużyn z Europy, jednak nie zapominajmy, że poprzedniego dnia Origen wręcz zmiażdżyło TSM, wygrywając w zabójstwach 17:3. A skoro już przy ekipie Sorena „Bjergsena” Bjerga jesteśmy, to ona też będzie zapewne chciała pokazać się z zupełnie innej strony, gdyż o 23:30 podejmie G2 Esports.

W ostatnich dwóch spotkaniach pierwszej fazy Rift Rivals zobaczymy Team Liquid i Origen oraz Team SoloMid, który podejmie Fnatic. Jest to może nie tyle co ostatni dzwonek, jednak moment idealny dla regionu amerykańskiego na odrobienie strat z poprzedniego dnia i zarazem podjęcia heroicznej próby wyrównania wyniku. Warte wspomnienia są także starcia 2 na 2 na mapie Howling Abyss – dziś o awans do półfinałów zmierzą się „dwójki” z Origen i Fnatic, natomiast z regionu NA w szranki staną Team SoloMid oraz Cloud9.

Tak prezentuje się pełny terminarz dzisiejszych starć:

Piątek, 28 czerwca
21:30 Team Liquid vs G2 Esports Bo1
22:30 Cloud9 vs Origen Bo1
23:30 Team SoloMid vs G2 Esports Bo1
Sobota, 29 czerwca
00:30 Team Liquid vs Origen Bo1
01:30 Team SoloMid vs Fnatic Bo1

Wszystkie starcia Rift Rivals 2019 NA x EU możecie obejrzeć na oficjalnej stronie LoL Esports.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO Esports i x-kom team łączą siły!

Wczoraj rodzima scena zatrzęsła się w posadach, gdy nieoczekiwanie AGO Esports ogłosiło rozstanie z aż trzema swoimi zawodnikami. Okazuje się jednak,...