Fuzja AGO Esports i x-kom teamu, która została sfinalizowana kilka dni temu, wywołała niemałe zamieszanie. Jednocześnie przyczyniła się też ona do lekkiego bałaganu, gdyż niejasne było co dalej z miejscami na imprezach, na których AGO lub też x-kom miały wystąpić.

Jedno z tego typu pytań dotyczyło nadchodzącego Games Clash Masters 2019. Jak dotychczas jedynym zespołem, który mógł być pewny udziału w gdyńskiej imprezie, był właśnie x-kom. Ekipa Pawła "innocenta" Mocka zapewniła go sobie jeszcze w maju dzięki wygranej podczas Meet Pointu na PGE Narodowym. Teraz wiemy jednak, że to nie ona zbierze plony tego triumfu. – Podjęliśmy decyzję, że zaproszenie na finały Games Clash Masters w Gdyni zostanie przekazane nowopowstałej drużynie x-kom AGO. Będzie to pierwszy turniej lanowy, gdzie oficjalnie zagra nowy skład, który zostanie wyłoniony wskutek kilkumiesięcznych obserwacji oraz programów treningowych organizacji. Wierzymy, że będzie to niesamowite doświadczenie oraz okazja dla wszystkich polskich kibiców do wsparcia Jastrzębi – napisano w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez organizatorów GCM.

Niemniej byli zawodnicy x-komu nie mają jeszcze co drzeć szat, gdyż nie wszystko stracone. Wszystko dlatego, że nadal istnieje szansa, iż ostatecznie się na Games Clash Masters pojawią, ale by tak się stało, muszą spełnić dwa warunki. – Zwycięstwo drużynie x-kom team na stadionie PGE Narodowym zapewnili gracze oskarish, innocent, reatz, mono oraz STOMP, którzy obecnie mimo braku organizacji deklarują wspólną grę. Respektujemy ich zwycięstwo i podjęliśmy decyzję, że jeśli do końca lipca przedstawią organizację, w której barwach zagrają, a w jej skład wejdzie minimum czterech graczy zwycięskiego składu z PGE Narodowego, to z przyjemnością przekażemy im zaproszenie bezpośrednio na finały Games Clash Masters. Tego, że piątka czołowych graczy z zaproszeniem na nasz turniej nie będzie długo czekać na organizację, jesteśmy więcej, niż pewni – zapewniły osoby odpowiedzialne za nadchodzące zawody.

Games Clash Masters 2019 odbędzie się między 20 a 22 września w Gdynia Arenie. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy dolarów.