Saintvicious
fot. Riot Games

Powrót legendy. Saintvicious zawodnikiem Liquid w Teamfight Tactics

Ludzie, którzy obserwowali uważnie pierwsze sezony League of Legends, na pewno pamiętają tego zawodnika. Po czteroletniej przerwie od profesjonalnego grania Brandon „Saintvicious” DiMarco powraca. 32-latek tym razem będzie miał okazję zabłysnąć w nieco innych grach. Saintvicious będzie reprezentował Team Liquid jako profesjonalny gracz w Dota Auto Chess i Teamfight Tactics.

Zawodnik ten ma za sobą naprawdę bogatą historię. W 2011 roku zaczął swoją przygodę w Teamie SoloMid, żeby po miesiącu przejść do CLG. Jednym z najbardziej charakterystycznych momentów dla jego kariery są lata 2012-2015, kiedy to był związany z Teamem Curse. Wtedy także utrwalił się jego żartobliwy pseudonim „Smitevicious”. Znany był on bowiem z notorycznych problemów z odpowiednim używaniem Smite’a w LoL-u, co przekładało się często na porażkę zespołu. Ostatni jego kontakt z profesjonalną sceną miał miejsce w grudniu 2018 roku, kiedy to przestał być trenerem FlyQuest.

Team Liquid już wcześniej otworzył się na gry Auto Chess. 27 kwietnia 2019 ogłosił bowiem nowych członków organizacji jako zawodników w Dota Auto Chess. Do ich składu dołączyli wtedy George „Hyped” Maganzini i Erik „Tabzz” van Helvert, których można było już wcześniej poznać dzięki karierom w takich grach jak Artifact, Overwatch czy League of Legends. Saintvicious stał się zarazem trzecim zawodnikiem organizacji w grach typu Auto Chess.

Rosnąca popularność gier typu Auto Chess nie uchodzi uwadze organizacji esportowych, które powoli zaczynają rekrutować najlepszych zawodników. Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono Twitch Rivals – turniej dla najlepszych streamerów Teamfight Tactics, gdzie pula nagród wynosi 125 tysięcy dolarów. Na uwagę zasługują także liczby, jakie osiąga ten tryb. Testy rozpoczęły się w czerwcu 2019 roku, a już w tym momencie statystyki mówią o 2 milionach obejrzanych godzin każdego dnia na Twitchu. Teamfight Tactics stało się popularne do tego stopnia, że spowodowało… problemy ze stabilnością serwerów testowych oraz oficjalnych. Przez ostatnie kilka dni gracze League of Legends mieli problem z zalogowaniem się do gry. Ponadto notoryczne stały się kłopoty z dostępem do zawartości LoL-a, w wyniku których jedynym dostępnym trybem było… wspomniane wcześniej Teamfight Tactics.

Podobna rzecz ma się z Dota Auto Chess, która również święci triumfy pod kątem popularności. Na chwilę obecną tytuł posiada dziewięć milionów użytkowników, a 21 czerwca Valve ogłosiło Auto Chess Invitational. Jest to turniej z pulą nagród o wartości miliona dolarów, którego finały odbędą się w październiku w Szanghaju. Ponadto każdy ma szanse wziąć udział – trzeba będzie wziąć udział w otwartych kwalifikacjach, które mają zostać rozegrane na początku sierpnia. Należy także wspomnieć o Epic Games, które w 2019 również wypuściło własną wersję gry Auto Chess, stając tym samym w szranki wraz z pozostałymi dwoma tytułami.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepszy i najgorszy transfer CS:GO w sezonie 2018/19? Odpowiadają zawodowi gracze

Reporterzy betway esports przy okazji kolejnych turniejów regularnie dostarczają nam materiały wideo, w których zawodowi gracze odpowiadają na różnego...