Trzy dni emocji związanych z fazą grupową ESL One Cologne 2019 za nami. Mało wam? Nie ma problemu – już dziś ruszają bowiem play-offy, w których udział weźmie najlepsza szóstka całego turnieju. Nie zabraknie m.in. trzeciej siły świata, czyli Teamu Vitality.

Francuska formacja ostatecznie pojawi się w Lanxess-Arenie, chociaż nie przyszło jej to łatwo, bo już w pierwszym meczu doznała porażki, przez co później musiała przebijać się przez drabinkę przegranych. Niemniej potem jej wyższość uznawały kolejno ENCE, Fnatic oraz Heroic, dzięki czemu ostatecznie będziemy mogli nadal ją oglądać. O wiele lepiej poradził sobie dzisiejszy rywal Nathana "NBK-" Schmitta i spółki, NRG Esports. Ekipa z Ameryki Północnej swojego pogromcę znalazła wszak dopiero w finale górnej drabinki swojej grupy, a był nim nie byle kto, bo sam Team Liquid. Tak czy inaczej, wskazywałoby to, że za faworytów powinniśmy uważać podopiecznych Cheta "ImAPeta" Singha, niemniej należy pamiętać, że w ostatnich tygodniach to jednak Vitality prezentowało się lepiej.

W drugiej parze zobaczymy natomiast m.in. Natus Vincere, które także ma za sobą niełatwą przeprawę. Oleksandr "s1mple" Kostyliev wraz z kolegami w minionych dniach dwukrotnie mierzyli się z mousesports, a ponadto również po razie z FURIĄ Esports oraz Teamem Liquid – i tylko liderzy rankingu HLTV okazali się przeszkodą nie do przejścia. W tych okolicznościach nie wydaje się, by reprezentanci Na`Vi mieli drżeć przed Ninjas in Pyjamas. Tym bardziej że skład ze Szwecji, który podobnie jak piątkowy przeciwnik rozgrywa pierwszego lana od czasu ostatniej roszady kadrowej, jak dotychczas prezentuje dość chwiejną formę, która w play-offach może już nie wystarczyć, by wspiąć się wyżej.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

5 lipca

Ćwierćfinał

15:00 NRG Esports vs Team Vitality BO3
18:50 Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas BO3

Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL One Cologne 2019 zapraszamy do naszej relacji.