Za nami pierwsze spotkanie play-offów ESL One Cologne 2019! Zawodnicy Teamu Vitality pokonali graczy NRG Esports, w wyniku czego europejski skład może być pewny miejsca w półfinale rozgrywek, natomiast amerykański musi pożegnać się z turniejem.

NRG Esports
0 : 2
Team Vitality

(ESL One Cologne – ćwierćfinał)

Dust2 Train Inferno Mirage Overpass Vertigo Nuke
7
5 Dust2 10 16
2 6
7 7 Mirage 8 16
0 8
 Nuke 

Pierwszą mapą tego spotkania był Dust2, na którym już od samego początku górowała formacja Nathana "NBK-" Schmitta. Pierwsza połowa rozpoczęła się wygraną pistoletówką ze strony Vitality. NRG Esports zatriumfowało w rundzie z gorszym ekwipunkiem, jednak zaraz po tym Francuzi odpowiedzieli zgarnięciem ośmiu rund z rzędu. Kilka minut przed zamianą stron mogliśmy być świadkami przebudzenia Petera "stanislawa" Jarguza i spółki, którzy ostatecznie zakończyli pierwszą połowę z pięcioma punktami na koncie. Druga połowa zakończyła się w naprawdę ekspresowym tempie, gdyż gracze zza oceanu nie stawiali dużego oporu.

Drugą mapą był wybrany przez wywodzącą się z Ameryki Północnej formację Mirage i początkowo podopieczni Cheta "ImAPeta" Singha rzeczywiście czuli się jak u siebie, co mogliśmy zaobserwować choćby po wynikach. Sytuacja uległa zmiana w jedenastej rundzie, gdy inicjatywę całkowicie przejęli zawodnicy Vitality. Nawet po zamianie stron wyraźnym liderem była francuska ekipa, która nie pozostawiała najmniejszego pola manewru dla graczy spod bandery NRG Esports.

Kolejne spotkanie w ramach ESL One Cologne 2019 odbędzie się jeszcze dziś wieczorem i wystartuje o 18:50, kiedy na serwerze Natus Vincere zawalczy z Ninjas in Pyjamas. Transmisja z polskojęzycznym komentarzem dostępna będzie w ESL TV Polska. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją tekstową z imprezy, w której znajdziecie między innymi drabinkę, wyniki poszczególnych spotkań oraz harmonogram turnieju.