Znamy czwartego i tym samym ostatniego półfinalistę ESL One Cologne 2019! Zawodnicy Natus Vincere pokonali graczy Ninjas in Pyjamas i tym samym wspięli się na kolejny szczebel turniejowej drabinki. Dla szwedzkiej formacji natomiast przygoda z niemieckimi zawodami dobiegła już końca.

Natus Vincere
2 : 0 Ninjas in Pyjamas

(ESL One Cologne – ćwierćfinał playffów)

Dust2 Nuke Inferno Mirage Overpass Vertigo Train
16
8 Inferno 7  12
8 5
16 10 Mirage 5 9
6 4
Train

Spotkanie rozpoczęło swój bieg na Inferno, gdzie pierwsza pistoletówka wpadła w ręce Ninjas in Pyjamas, lecz zaraz po tym Natus Vincere nie próżnowało i doliczyło na swoje konto sześć punktów. W kolejnych minutach Skandynawowie ewidentnie przebudzili się i znaleźli sposób na swoich przeciwników, ponieważ zdobyli kolejno pięć oczek mocno niwelując straty. Mimo starań Christophera "GeT_RiGhTa" Alesunda i spółki pierwsza połowa zakończyła się na korzyść Na`Vi. Podobnie jak w pierwszej części mapy, mimo dobrego początku zawodników ze Szwecji, to Danylo "Zeus" Teslenko i spółka pokazali swoją wyższość w kolejnych rundach, pieczętując wygraną na Inferno.

Kolejną mapą był wybrany przez NiP Mirage. Niemal od samego początku to reprezentanci wschodniej Europy byli górą, bowiem zatriumfowali oni w pierwszej pistoletówce i dołożyli do tego rundę z lepszym ekwipunkiem. Na moment głos zabrała ekipa Christophera "GeT_RiGhTa" Alesunda, lecz nie trwało to długo. Ukraińsko-rosyjski skład ponownie przejął inicjatywę i tym razem nie pozwalał już sobie na wiele błędów. Druga połowa zaczęła się również na korzyść Na`Vi. Formacja Zeusa nadal górowała nad przeciwnikiem i rychło brnęła do końca, gdyby nie jedno małe potknięcie, które poskutkowało czterema dodatkowymi punktami dla rywali. Ostatecznie jednak Natus Vincere nie dało sobie wyrwać zwycięstwa z rąk, tym samym zapewniając sobie miejsce w półfinale ESL One Cologne.

Kolejne starcie w ramach ESL One Cologne 2019 odbędzie się już jutro o 15:00, kiedy na serwerze Astralis zawalczy z Teamem Vitality. Transmisje ze wszystkich pozostałych meczów wraz z polskojęzycznym komentarzem będą dostępne w ESL TV Polska. Zachęcamy równieżdo zapoznania się z naszą relacją tekstową z imprezy, w której znajdziecie między innymi drabinkę, wyniki poszczególnych spotkań oraz harmonogram turnieju.