fot. ESL/Carlton Beener

Luminosity zastępuje Lazarus na liście uczestników amerykańskiego Minora

Na nieco ponad tydzień przed startem amerykańskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 na liście uczestników imprezy doszło do zaskakującej zmiany. W stolicy Niemiec nie ujrzymy bowiem zawodników Lazarus Esports, a ma to związek z problemami kadrowymi formacji.

W połowie czerwca tego roku Jordan „Zellsis” Montemurro i spółka zagwarantowali sobie przepustkę na Minora, pokonując kolejno Team Envy oraz Luminosity Gaming. W ówczesnym składzie drużyny znajdowali się aktualny reprezentant Cloud9 Tyson „TenZ” Ngo oraz Pujan „FNS” Mehta, którzy zastępowali Braxtona „swaga” Pierce’a oraz Jaccoba „yaya” Whiteakera. Jak dowiedzieli się redaktorzy portalu HLTV, TenZ i FNS nie mogą lub też nie chcą wystąpić z Lazarus na turnieju w Berlinie, stąd północnoamerykańska ekipa była zmuszona do zrezygnowania z udziału w nim.

Po wycofaniu się Lazarus walka o ostatnie miejsce na Minorze miała rozegrać się pomiędzy Envy oraz Luminosity, jednak pierwszy z zespołów nie chciał podjąć rywalizacji o wyjazd do Europy, gdyż w terminie rozgrywania niemieckich zmagań odbywa się także Intel Extreme Masters Chicago 2019, na które Envy zdołało się zakwalifikować. Koniec końców slot przypadł w udziale Brazylijczykom i to oni już wkrótce powalczą o miejsce na głównym turnieju.

W tej sytuacji pełna lista uczestników amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

eUnited FURIA Esports INTZ eSports Luminosity Gaming
NRG Esports Team One Sharks Esports Team Singularity

Amerykański Minor odbędzie się między 17 a 21 lipca w Berlinie. Osiem biorących w nim udział ekip rywalizować będzie między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Impreza na wysokości 917 m n.p.m. – SUPER GAME e-sport szczycie Kotelnicy Białczańskiej

Tym razem SUPER GAME e-sport mierzy wysoko. I to dosłownie, bo organizator ten zapowiedział imprezę o nazwie HIRO Quersus LG Wakacyjne SUPER GAME e-sp...