Po kilku dniach oczekiwania Paweł "innocent" Mocek i spółka zadebiutowali w Illuminar Gaming. W premierowym spotkaniu pod tą banderą byli gracze x-kom teamu podjęli inną polską formację, Aristocracy, w ramach trzeciej rundy drabinki przegranych UCC Summer Smash. Debiut można uznać za udany, gdyż to właśnie iHG wyszło z tego meczu zwycięsko.

Illuminar Gaming 2 : 0 Aristocracy

(UCC Summer Smash – 3. runda drabinki przegranych)
(4) 19 7 Nuke 8 17 (2)
8 7
16 11 Vertigo 4 6
5 2
 Train

W początkowej fazie pojedynku skuteczniejsze było Illuminar, które zgarnęło trzy pierwsze rundy. Nie minęło jednak wiele czasu zanim do gry powróciło Aristocracy i ze zbudowanej wcześniej przez terrorystów przewagi nie zostało już nic. Wicemistrzowie Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019 wyszli wkrótce nawet na dwupunktowe prowadzenie, jednak nie utrzymali go zbyt długo. Ostatecznie przed przerwą ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa i tak mogła mieć nieco lepsze humory od rywali, gdyż zgromadziła na swoim koncie osiem oczek. Druga pistoletówka padła łupem zawodników Illuminar, co zwiastowało wyrównaną walkę do samego końca mapy. I rzeczywiście tak było, bo pomimo lepszej dyspozycji po stronie Arcy, przegrywane przez podopiecznych Mariusza "Loorda" Cybulskiego z pozoru proste rundy pozwalały przeciwnikom na utrzymywanie kontaktu z wynikiem. Najwyżej notowany rodzimy zespół nie został do końca skarcony za swoje błędy, bowiem o rozstrzygnięciu na Nuke'u i tak miała zadecydować dogrywka. A w niej Illuminar odznaczyło się większą determinacją, domykając mapę na swoją korzyść.

Po paru minutach akcja toczyła się już na Vertigo, gdzie z wysokiego c wystartowali innocent i kompani. Półfinaliści ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 po triumfie w pistoletówce pozwolili sobie na jedną wpadkę, ale chwilę później zaskoczyli Aristocracy przy wykorzystaniu pistoletów. I nie była to jedyna sytuacja w pierwszej połówce, gdy iHG zdobywało punkty z gorszym wyposażeniem. Dwudziesta ósma formacja światowego rankingu może i nie miała problemów z zajęciem bombsite'u, lecz kompletnie nie radziła sobie z obroną podłożonego ładunku. Z tego faktu do granic możliwości korzystała strona broniąca, bowiem różnica pomiędzy obiema ekipami przybierała coraz to większych rozmiarów. Zanim gracze zeszli na przerwę, przewaga Illuminar wynosiła aż siedem oczek. Układ sił na mapie nie uległ zmianie po starcie drugiej części potyczki. Bezradne Arcy biernie przyglądało się popisom rywali, koniec końców ulegając aż 6:16.

Klęska Aristocracy oznacza, że drużyna żegna się z rozgrywkami UCC Summer Smash, z kolei Illuminar zmierzy się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Chaos Esports Club a AVANGAR.