Pod koniec czerwca Heroic uległo forZe w ramach GG.Bet Chicago Invitational i zaprzepaściło ostatnią szansę na zakwalifikowanie się na Intel Extreme Masters Chicago 2019. Do zawodników skandynawskiej formacji uśmiechnęło się szczęście, bowiem wobec problemów wizowych Rosjan jednak wystąpią na turnieju za oceanem.

Za duńsko-szwedzka piątką całkiem udany okres. Na niedawno zakończonym ESL One Cologne Benjamin "blameF" Bremer i spółka otarli się o play-offy, ulegając Teamowi Vitality w decydującym meczu fazy grupowej. Wcześniej Heroic było także o krok od ćwierćfinału 9. sezonu ESL Pro League, jednak na drodze drużyny stanęli późniejsi wicemistrzowie z G2 Esports. Zanim piętnasta ekipa światowego rankingu udała się do Montpellier, dosyć zaskakująco nie wywalczyła przepustki na europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Teraz przed podopiecznymi duńskiej organizacji kolejna szansa, by zmierzyć się z uznanymi markami takimi jak Team Liquid czy Vitality.

W tej sytuacji pełna lista uczestników IEM Chicago prezentuje się następująco:

ENCE Team Envy G2 Esports Heroic
Team Liquid MIBR Renegades Team Vitality

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.