Po rozstrzygnięciach czwartkowych spotkań rodzimych drużyn możemy śmiało powiedzieć, że za nimi udany dzień. Ze swoich pojedynków obronną ręką wyszli gracze x-kom AGO, Actina PACT oraz Illuminar Gaming.

Jako pierwsi na serwerze zameldowali się zawodnicy x-kom AGO, którzy na potrzeby meczu w ramach GameAgents League Season 3 powrócili do składu z Grzegorzem "SZPEREM" Dziamałkiem, Kacprem "kaperem" Słomą i Tomaszem "phr-em" Wójcikiem. Rywalem Polaków była Nemiga Gaming, która w przeszłości już nie raz sprawiała psikusa nadwiślańskim formacjom. Tym razem było inaczej, choć by osiągnąć końcowe zwycięstwo Jastrzębie musiały się naprawdę wysilić. Po wygranym Mirage'u nasi rodacy ulegli rywalom na Overpassie, lecz na szczęście domknęli serię po niezwykle wyrównanej batalii na Inferno i zapewnili sobie miejsce w finale rozgrywek.

O krok bliżej do wywalczenia przepustki do ESEA Mountain Dew League jest za to Actina PACT. Podopieczni Adriana "IMD" Piepera w ćwierćfinale ESEA Advanced stanęli w szranki z Gambit Youngsters, a więc uczestnikami nadchodzącego Minora regionu CIS. Rosyjsko-estońska piątka nie zaprezentowała dzisiaj pełni swoich możliwości, bowiem zarówno na Trainie, jak i na Vertigo, nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanych reprezentantów PACT na czele z Patrykiem "Sidneyem" Korabem. Sergey "Ax1Le" Rykhtorov i spółka pożegnali się zatem z marzeniami o awansie na zaplecze ESL Pro League.

Z pewnością najciekawiej zapowiadało się starcie Illuminar Gaming z Aristocracy, jednak w tym spotkaniu emocje zakończyły się już po otwierającej mapie. Więcej o debiutanckim meczu Pawła "innocenta" Mocka i kompanów w barwach Illuminar przeczytacie pod tym adresem. 

Poniżej prezentujemy pełną listę czwartkowych spotkań polskich zespołów: 

11 lipca
13:00 Nemiga Gaming 1:2 x-kom AGO Mirage 11:16
Overpass 16:10
Inferno 13:16
15:30 Gambit Youngsters 0:2 Actina PACT Train 11:16
Vertigo 11:16
15:55 Illuminar Gaming 2:0 Aristocracy Nuke 19:17
Vertigo 16:6