fot. ESL/Helena Kristiansson

Oficjalnie: coldzera trafia na ławkę MIBR-u

Od kilku dni najgłośniejszym tematem plotek był Marcelo „coldzera” David, który miał wyrazić chęć poszukania nowych wyzwań w karierze. Dzisiaj doczekaliśmy się pierwszej oficjalnej informacji w sprawie 24-latka. Gwiazdor został przesunięty na ławkę rezerwowych MIBR-u, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował nas trener brazylijskiej formacji Wilton „zews” Prado.

Z oświadczenia Prado możemy wyczytać, że po nieudanym występie na ESL One Cologne 2019 coldzera poprosił o transfer do innej drużyny. Wpływ na decyzję strzelca mógł mieć również fakt, iż niemieckie zawody nie były jedynymi w tym roku, na których Brazylijczycy spisali się znacznie poniżej oczekiwań. David zaoferował swoim kompanom, że zagra z nimi na wszystkich turniejach aż do StarLadder Major Berlin 2019 włącznie. Reszta ekipy odrzuciła propozycję swojego kolegi, gdyż uznała, że im szybciej rozpocznie proces przebudowy składu, tym lepiej. W najbliższym czasie piątym ogniwem formacji będzie właśnie jej szkoleniowiec.

coldzera grał u boku Gabriela „FalleNa” Toledo od 2015 roku, kolejno w Luminosity Gaming, SK Gaming oraz MIBR-ze. W swojej dotychczasowej karierze zawodnik dwukrotnie sięgał po triumf na imprezach rangi Major, jak również dwa razy był wybierany najlepszym graczem roku według portalu HLTV. Warto wspomnieć, że odsunięcie Davida od składu najprawdopodobniej wykluczy latynoski zespół z udziału w StarLadder Major Berlin 2019.

W tej sytuacji skład MIBR-u wygląda następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Epitacio „TACO” de Melo
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Wilton „zews” Prado – trener/gracz
  • João „felps” Vasconcellos – rezerwa/wypożyczony
  • Marcelo „coldzera” David – rezerwa
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IgNar Schalke 04, LEC 2019 Spring Split

LEC: Nie widać efektów zmiany w Rogue. Schalke triumfuje w starciu z ekipą Vandera

Wprowadzenie Martina "HeaQ" Kordmyy zamiast Pawła "Woolite'a" Pruskiego miało poprawić grę Rogue w League of Legends European Championship. Jak się je...