Za nami pierwsze spotkania w ramach Good Game League 2019. Po wygraną sięgnęli między innymi gracze G2 Esports oraz Team GamerLegion. Jeśli zaś chodzi o pojedynki Polaków, to niestety nie mamy dobrych wieści. Aristocracy musiało uznać wyższość Tricked, natomiast Virtus.pro nie było zadać decydującego ciosu w meczu z Epsilon mimo aż ośmiu rund meczowych.

G2 Esports
16 : 12
Winstrike Team

Good Game League 2019

16 8 Train 7 12
8 5

Spotkanie G2 z Winstrike rozpoczęło się lepiej dla rosyjskiej formacji. Później jednak zapał z inauguracyjnych rund zanikł i inicjatywę przejęli zawodnicy z zachodniej części Europy. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktową przewagą na korzyść G2. Po zamianie stron Winstrike jeszcze czasami pokazywało swoją obecność na serwerze, lecz było to stanowczo za mało, by pokonać swoich rywali. Jednocześnie jeden z pierwszych meczów w turnieju wpadł w ręce Richarda "shoxa" Papillona i spółki.

Aristocracy 10 : 16 Tricked Esport

Good Game League 2019
10 7 Nuke 8 16
3 8

Pierwsze siedem rund wpadło w ręce Tricked Esport. Dopiero w ósmej rundzie Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka pierwszy raz doszli do głosu na serwerze i na moment przejęli inicjatywę, odrabiając znaczną część strat. Przed zamianą stron ekipa Nicolaia "HUNDENa" Petersena prowadziła jednym punktem. Drugą część spotkania rozpoczęło Aristocracy, lecz zaraz później znów mogliśmy zobaczyć dominujących Duńczyków. Ci gdy już ponownie wysunęli się na prowadzenie nie oddali już do końca i zakończyli spotkanie wynikiem 16:10.

Virtus.pro
20 : 22
Epsilon Esports

Good Game League 2019

(5) 20 7 Mirage 8 22 (7)
8 7

Pierwsza połowa Mirage'a była bardzo wyrównana, bowiem obie drużyny wymieniały się między sobą ciosami. Ostatecznie jednak to Teodor "SPELLAN" Nikolov i spółka mogli cieszyć się przed zamianą stron z jednopunktowej przewagi. Zzawodnicy znad Wisły przejęli inicjatywę po stronie atakującej i zaczęli powoli dominować swoich rywali, natomiast ci w sytuacji 15:10 dla Polaków zachowali zimną krew i doprowadzili do comebacku. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a w niej lepsza okazała się europejska formacja.

Team GamerLegion 22 : 20
HellRaisers

Good Game League 2019
22 7 Inferno 8 20
8 7

Spotkanie Teamu GamerLegion i HellRaisers również było bardzo wyrównane. Pierwsza część mapy wpadła w ręce HellRaisers, jednak jeden punkt przewagi to zdecydowanie za mało, aby mieć powody do świętowania. Tym bardziej, że GamerLegion szybko wysunęło się na prowadzenie na starcie drugiej połówki. Jednak to Kirill "ANGE1" Karasiow i spółka jako pierwsi uzyskali piętnasty punkt, lecz zaraz dołączyli do nich zawodnicy GL, tym samym doprowadzając do dogrywki. Dopiero druga seria dodatkowych rund rozstrzygnęła pojedynek – po pierwsze zwycięstwo w turnieju sięgnęli Hampus "hampus" Poser i spółka.

Kolejne spotkania w ramach poznańskiego turnieju już się rozpoczęły. Transmisja wraz z polskojęzycznym komentarzem dostępna jest na oficjalnym kanale Good Game League 2019. Aktualne informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.