Wczoraj na szczycie Kotelnicy Białczańskiej rozegrane zostały HIRO Quersus LG Mistrzostwa Polski Kobiet w E-sporcie. Po całym dniu zmagań, w których udział wzięło łącznie osiem żeńskich zespołów Counter-Strike: Global Offensive, po trofeum sięgnęły reprezentantki AVEZ Esport.

Zespół Angeliki „Angieee” Kumorkiewicz zawody odbywające się w południowej części kraju rozpoczął od starcia z Hypnotic, które wygrał, oddając przeciwniczkom jedną mapę. Następnie w półfinale żeńska sekcja CS:GO AVEZ podjęła walkę z Teamem Saiprah, by tym razem zwyciężyć 2:0. Po drugiej stronie drabinki najlepiej spisał się natomiast Warriors Team, który najpierw pokonał Invicta Gaming, a później Team Baiters, oba pojedynki kończąc rezultatem 2:0.

Wielki finał Mistrzostw Polski Kobiet w E-sporcie to w zasadzie pełna dominacja zawodniczek AVEZ. Te najpierw rozprawiły się z Warriors 16:7 na Inferno, a później 16:9 na Duście2, zapewniając sobie tym samym mistrzowski tytuł. Mecz o trzecie miejsce wygrał natomiast Team Saiprah, pokonując 2:0 Team Baiters.

Klasyfikacja końcowa HIRO Quersus LG Mistrzostw Polski Kobiet w E-sporcie przedstawia się następująco:

1. AVEZ Esport
2. Warriors Team
3. Team Saiprah
4. Team Baiters
5 - 8. Invicta Gaming, Specy Girls, Hypnotic, Mixez