FaZe Clan znów wystąpi w finale turnieju z cyklu BLAST Pro Series! Po triumfie w Miami europejska ekipa będzie chciała powtórzyć ten sukces w Los Angeles, a nas może cieszyć, iż tym razem w jej składzie znajduje się Filip "NEO" Kubski. Doświadczony weteran poprowadził swoich kompanów do pewnego zwycięstwa z NRG Esports w półfinale amerykańskich rozgrywek.

FaZe Clan 2 : 0 NRG Esports

(BLAST Pro Series LA – półfinał)
Vertigo Overpass Train Nuke Dust2 Mirage Inferno
16 14 Train 1 7
2 6
16 8 Nuke 7 11
8 4
Inferno

Początek meczu kontrolowany był przez FaZe, które wyraźnie zasygnalizowało chęć szybkiego załatwienia sprawy. Międzynarodowa mieszanka gwiazd dwie pierwsze rundy zakończyła bez żadnych strat osobowych, a po chwili pewnie powiększyła swój dorobek o jeszcze cztery punkty. Wtedy NRG przełamało swą niemoc, sięgając po premierowe zwycięstwo dzięki celnym strzałom z ulepszonych pistoletów. Sytuacja błyskawicznie wróciła jednak do normy, którą dziś była absolutna dominacja piątki NEO. FC w tej części meczu nie pozwolił sobie już na żadną wpadkę i w przerwie prowadził aż 14:1! Po zmianie stron drużyna naszego rodaka straciła wprawdzie na moment inicjatywę, lecz wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła jej komfortowo postawić kropkę nad i.

Batalia na Nuke'u była znacznie bardziej wyrównana – tym razem bój lepiej otworzyło NRG, lecz FaZe po zakupieniu karabinów błyskawicznie przeszło do kontrofensywy. Przez kilkanaście kolejnych minut NEO wraz z kompanami regularnie przełamywali szyki obronne swoich oponentów, którzy w pewnej chwili przegrywali już 3:7. Postawieni pod ścianą gospodarze w końcu wzięli się do roboty i zdołali nieco zmniejszyć swój deficyt punktowy. W drugą połowę z minimalnym prowadzeniem i tak wchodził jednak FC, który nie zraził się nawet kolejną przegraną pistoletówką. Po wygranym force-buyu podopieczni Janko "YNka" Paunovicia osiągnęli pułap czternastu oczek i choć skład z Ameryki Północnej nie wywiesił białej flagi, to nie był w stanie odwrócić losów pojedynku. Wkrótce FaZe mogło więc już unieść ręce w geście triumfu!

W wielkim finale BLAST Pro Series Los Angeles 2019 FaZe podejmie Team Liquid, który wcześniej ograł Cloud9. Zwycięzca planowanego na 04:00 pojedynku wzbogaci się o 125 tysięcy dolarów. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na kanale kanale BLAST Pro Series na Twitchu. Po więcej informacji na temat wydarzenia zapraszamy do naszej relacji tekstowej.