Odejście Nicolasa "Plopskiego" Gonzaleza Zamory do Ninjas in Pyjamas postawiło Team Ancient w bardzo trudnym położeniu. Szwedzka ekipa zakwalifikowała się na europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, jednak wobec transferu Plopskiego nie dość, że została poważnie osłabiona, to podczas niemieckiej imprezy nie mogłaby skorzystać z jego następcy, Denisa „gruxa” Gutaja.

Jak się jednak okazuje, 19-latek ostatecznie wesprze swoich kolegów w walce o miejsce na nadchodzącym Majorze. Snajper Ancient William "draken" Sundin w ostatnim wywiadzie wyjaśnił, dlaczego organizator imprezy zezwolił formacji na dokonanie awaryjnego transferu. – BARBARR (szkoleniowiec drużyny – dop.red.) ma problemy ze swoją lewą ręką, co jest także jedną z przyczyn, przez które przestał profesjonalnie grać. Zaraz po zakończeniu Minora uda się z tym problemem do specjalisty – przekazał draken.

Były reprezentant NiP-u został także zapytany o to, dlaczego jego ekipa nie wystąpi w Berlinie z Plopskim. – NiP chciał, aby Plopski odpoczął i aby bez większych zakłóceń mógł przyzwyczaić się do nowego zespołu, co jest dla nas zrozumiałe. Poza tym nie chcieliśmy grać w "umarłym" składzie – wytłumaczył Sundin.

Dla gruxa będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania się na turnieju offline w barwach Teamu Ancient, choć jest jego członkiem już od prawie miesiąca. Przypomnijmy, że wicemistrzowie DreamHack Open Summer 2019 trafili do grupy z BIG, North oraz Fnatic. W otwierającym spotkaniu draken i spółka stoczą bratobójczy bój właśnie z zawodnikami Fnatic.

W tej sytuacji skład Teamu Ancient na europejskiego Minora prezentuje się następująco:

  • William „draken” Sundin
  • Joakim „disco doplan” Gidetun
  • Fredrik „freddieb” Buö
  • Alfred „RuStY” Karlsson
  • Denis „grux” Gutaj
  • André „BARBARR” Möller – trener