NRG Esports i INTZ Esports to dwie formacje, które na pewno zobaczymy w fazie pucharowej amerykańskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Obie te drużyny w trakcie środowych zmagań nie doznały goryczy porażki i postawiły poważny krok na drodze do berlińskiego Majora.

NRG Esports 2 : 0 Sharks Esports
Inferno 16:14
Nuke 16:12
Train

Po pogromie, jaki NRG zafundowało Teamowi One, wydawało się, że nic nie będzie w stanie zatrzymać podopiecznych Cheta "ImAPeta" Singha przed awansem. Najwyraźniej jednak gracze Sharks nic sobie z tego nie robili, bo od samego początku meczu wygranych grupy A postawili wyżej notowanym rywalom naprawdę trudne warunki i niestraszna im nawet była kilkupunktowa strata, bo tę odrabiali bardzo sprawnie. W efekcie po pierwszej połowie na Inferno to właśnie Latynosi prowadzili 8:7 i do samego końca walczyli o wygraną. Na ich nieszczęście nie udało im się nawet doprowadzić do dogrywki, bo NRG rzutem na taśmę zatriumfowało 16:14. Na drugiej mapie, Nuke'u, też wcale łatwo nie było, chociaż tutaj opór Sharks nieco zmalał. Niemniej nie na tyle, by gracze ImAPeta mogli ze spokojem patrzeć za siebie, bo na karku nadal czuli oddech brazylijskiej piątki. Dopiero w końcowych minutach ekipa z Kraju Kawy opadła z sił, co przypłaciła porażką 12:16.

INTZ Esports 2 : 1 Luminosity Gaming
Mirage 16:14
Train 3:16
Overpass 16:14

W grupie B o pierwsze miejsce rywalizowały natomiast dwa zespoły z Brazylii – INTZ oraz Luminosity. Ten pierwszy swoją przygodę z Minorem zaczął od niespodziewanego zwycięstwa z FURIĄ Esports i zapewne liczył, że gładko przejdzie do play-offów. Ale na drodze stanęli Lucas "steel" Lopes i spółka, którzy już na Mirage'u zaprezentowali kilka ciekawych zagrywek i przez większą część mapy kontrolowali przebieg starcia. Problem w tym, że "przez większą" nie znaczy, że w całości. W końcowych minutach bowiem INTZ nagle przebudziło się i boleśnie ukarało zawodników Lumino, odbierając im korzystny wynik i przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:14. Kara przyszła jednak szybko, bo na Trainie podopieczni Alessandro "Apoki" Marcucciego zostali rozgromieni aż 3:16! O wszystkim zadecydować miał więc Overpass, na którym oglądaliśmy prawdziwą walkę punkt za punkt, gdyż żadna ze stron nie chciała odpuścić. Co prawda w pewnym momencie zanosiło się, że ostatecznie to Luminosity zatriumfuje, ale wtedy INTZ powtórzyło manewr z pierwszej mapy i niepostrzeżenie odwróciło losy rywalizacji, ponownie wygrywając 16:14.


Kolejne mecze już jutro od godziny 10:00 – wtedy to Team One podejmie Team Singularity, zaś FURIA Esports zmierzy się z eUnited. Po więcej informacji na temat amerykańskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.