Silna obsada europejskiego Minora sprawiła, iż przed startem zmagań trudno było wskazać jednoznacznego faworyta do awansu na StarLadder Major Berlin 2019. Po pierwszych pojedynkach sytuacja wcale nie uległa zmianie, choć cztery drużyny przybliżyły się do występu na najbardziej prestiżowej imprezie drugiej części roku.

Już w premierowym spotkaniu byliśmy świadkami sporej niespodzianki, bo falstart zaliczyło faworyzowane mousesports. Międzynarodowa mieszanka gwiazd dała się zaskoczyć NoChance i po naprawdę zaciętej walce opuszczała serwer na tarczy. Wynik 14:16 wskazuje jednak, iż o końcowym rozstrzygnięciu decydowały detale, a porażka mouz może okazać się tylko wypadkiem przy pracy. O przedłużenie swojego turniejowego bytu Özgür "woxic" Eker wraz z kolegami jutro powalczą ze Sprout. Niemiecki zespół również postawił swojemu rywalowi zdecydowany opór, a CR4ZY ostatecznie po zwycięstwo zdołało sięgnąć dopiero w przedostatniej rundzie regulaminowego czasu gry.

Wcześniej rozstrzygnięte zostało jednak spotkanie otwierające rywalizację w grupie B. W tym przypadku nie ma mowy o emocjach, bo North bez najmniejszych problemów poradziło sobie z BIG. Ekipa Johannesa "tabseNa" Wodarza wciąż nie może odzyskać dawnej formy i trudno się spodziewać, by była w stanie włączyć się do walki o wyjazd na Majora. Z drugiej strony jeden lepszy występ może odmienić każdy zespół, a podopieczni organizacji z Berlina jutro zmierzą się z Teamem Ancient. Szwedzi po bratobójczej batalii uznali wyższość Fnatic, które szybko i komfortowo zapewniło sobie wygraną.

Tak prezentuje się komplet wyników spotkań otwierających europejskiego Minora:

17 lipca

Grupa A

16:00 mousesports 14:16 NoChance Inferno

Grupa B

16:00 North 16:6 BIG Dust2

Grupa A

17:15 CR4ZY 16:13 Sprout Train

Grupa B

17:15 Fnatic 16:7 Team Ancient Mirage

Już niedługo wystartują spotkania wygranych, których zwycięzcy zagwarantują sobie awans do fazy play-off Minora. Anglojęzyczna transmisja z imprezy dostępna jest na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej.