Pierwszego dnia Minorów europejskiego i amerykańskiego nie brakowało ciekawych spotkań i podobnie powinno być dnia drugiego. Tym bardziej, że niektórzy faworyci przegrali wczoraj swoje mecze, przez co nadal nie mogą być pewni gry w fazie pucharowej.

Mowa tutaj m.in. o FURII Esports, która w przeciągu zaledwie kilku miesięcy przebiła się do światowej czołówki, notując naprawdę obiecujące rezultaty. Nie przełożyło się to jednak na Minora, bo na jego inaugurację podopieczni Nicholasa "guerriego" Nogueiry polegli bowiem ze swoimi rodakami z INTZ Esports i o swój dalszy pobyt w Berlinie powalczą z eUnited. Jeżeli uda im się przejść tego rywala, to w decydującym spotkaniu grupy B czekać na nich będzie inna ekipa z Kraju Kawy, Luminosity Gaming. Równolegle toczyć się będą także zmagania w grupie A, gdzie w grze pozostają Sharks Esports, Team One oraz Team Singularity – niemniej dwa ostatnie zespoły potrzebują aż dwóch zwycięstw, by dostać się do play-offów, podczas gdy popularne Rekiny muszą wygrać zaledwie jedną potyczkę.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

18 lipca
10:00 Team One vs Team Singularity BO3
10:00 FURIA Esports vs eUnited BO3
13:00 Sharks Esports vs One/Singularity BO3
13:00 Luminosity Gaming vs FURIA/eUnited BO3

W Europie też sporo się działo. Bo musiało się dziać, skoro o swoją przyszłość nadal drżeć muszą mousesports czy North. Szczególnym rozczarowaniem była postawa ekipy dowodzonej przez Finna "karrigana" Andersena, która poległa w starciu z o wiele niżej notowanym NoChance, wyczerpując tym samym limit błędów. Jeżeli nie chce ona powtórzyć mało chlubnego wyczynu z Katowic, gdy również nie awansowała na Majora, musi w ciągu kolejnych godzin rozprawić się zarówno ze Sprout, jak i wspomnianym NoChance. Łatwiej ma natomiast North, które rozegra zaledwie jedno spotkanie – duńska piątka zmierzy się ze zwycięzcą potyczki pomiędzy BIG a Teamem Ancient.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

18 lipca
16:00 mousesports vs Sprout BO3
16:00 BIG vs Team Ancient BO3
19:00 NoChance vs mouz/Sprout BO3
19:00 North vs BIG/Ancient BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z amerykańskiego Minora oraz europejskiego Minora.