fot. Blizzard

Gracze czekali i się doczekali. Dobieranie ról w końcu w Overwatch!

Fani prosili od dawna. Prosili, prosili i… wreszcie się doczekali. Po wielu miesiącach obietnic Blizzard wprowadził wreszcie do Overwatcha sztywny system doboru ról, dzięki któremu nigdy już nie przeżyjemy piekła związanego z posiadaniem w drużynie np. czterech DPS-ów i zaledwie jednego supporta.

Overwatch to gra nastawiona typowo na drużynową współpracę. Tu nie ma miejsca na indywidualne popisy, bo w większości przypadków drogą do wygranej jest właśnie dobra kompozycja zespołu. Niestety nie wszyscy to rozumieją, przez co cierpią inni gracze. Teraz dzięki nowej funkcji, która na razie sprawdzana na serwerach testowych, ma się to wreszcie zmienić! Niemniej jest to naprawdę spora zmiana, dlatego też wymagać będzie prawdopodobnie zmian w balansie kilku bohaterów – wszystko po to, by support naprawdę był supportem, a nie maszyną do wszystkiego. Nie bez powodu jednym z podanych przez Blizzarda przykładem kłopotliwej pod tym względem bohaterki jest Brigitte.

Tak czy inaczej, sprawa jest prosta – jeszcze przed startem meczu musimy zadeklarować jaką rolę w drużynie chcemy pełnić. Po starcie spotkania nie będzie już odwrotu i będziemy mogli tylko zmieniać nasze postacie w obrębie danej roli. Co ciekawe, wraz z dobieraniem ról rozbite zostaną punkty zdobywane podczas gier rankingowych. Od teraz będziemy zdobywać oddzielną rangę dla każdej z trzech możliwych ról, może się więc zdarzyć tak, że jako DPS będziemy na diamencie, podczas gdy jako tank będziemy rywalizować w brązie. Aby w ogóle otrzymać jakąkolwiek rangę, będziemy musieli rozegrać co najmniej pięć meczów jako bohater danego typu.

Kiedy nowa funkcja stanie się ogólnodostępna? Na to poczekamy aż do 1 września, czyli do startu 18. sezonu rywalizacji, gdyż w międzyczasie Blizzard chce zorganizować m.in. beta-sezon, dzięki któremu lepiej przyjrzy się działaniu dobierania ról. W związku z tym skróceniu o dwa tygodnie ulegnie jednak sezon 17. Czekać nie będą musieli natomiast zawodnicy Overwatch League, gdyż w ich wypadku blokada ról wejdzie w życie już w czwartym etapie rozgrywek, tj. 25 lipca.

Więcej na temat z dawna oczekiwanej zmiany opowiedział Jeff Kaplan, reżyser gry. Materiał wideo prezentujemy poniżej:

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mousesports ratuje się przed eliminacją z Minora, Sprout i Ancient jadą do domów

Znów zadrżały serca kibiców mousesports. Ich ulubieńcy mieli poważne problemy w starciu przegranych grupy A europejskiego Minora ze Sprout. Ostateczni...