Podczas fazy grupowej Minorów amerykańskiego i europejskiego z zawodami pożegnała się połowa uczestników. W Berlinie nie ma już m.in. BIG, Sprout oraz Luminosity Gaming, a przecież na tym nie koniec – dziś bowiem ruszają play-offy, które ostatecznie przesądzą o tym, kto pojedzie na StarLadder Major Berlin 2019.

Piątek to jednak dzień, w którym nikt nie zostanie wyeliminowany. Niemniej nie oznacza to, że ekipy mogą być spokojne, bo potencjalna porażka oznaczać będzie dla nich wyczerpanie marginesu błędu i stres aż do samego końca. Uniknąć go spróbuje m.in. INTZ Esports, czyli niespodziewany zwycięzca grupy B amerykańskiego Minora, który na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo z FURIĄ Esports i dziś postara się przedłużyć zwycięską serię także podczas meczu z Sharks Esports. A jeśli o samą FURIĘ chodzi, to ją również w play-offach zobaczymy i już teraz możemy bez wątpienia przyznać, że czeka ją zadnie niełatwe. Wszystko dlatego, że jej rywalem będzie zawsze groźne NRG Esports.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

19 lipca

Półfinał drabinki wygranych

10:00 NRG Esports vs FURIA Esports BO3
13:00 INTZ Esports vs Sharks Esports BO3

Gdybyśmy mieli spojrzeć na listę drużyn, które dostały się do fazy pucharowej w Europie, uznalibyśmy, że wszystko jest w porządku, bo wszyscy faworyci dopięli swego. Należałoby jednak zwrócić uwagę m.in. na niesamowite męczarnie mousesports, które spokojnie mogło odpaść zarówno ze Sprout, jak i NoChance. W tych okolicznościach trudno oczekiwać, by popularne Myszy zagroziły dziś Fnatic, które wygrało grupę B, nie tracąc podczas żadnego spotkania więcej niż 9 rund. Liderem grupy A zostało natomiast CR4ZY, które już od dłuższego czasu puka do bram CS-owej czołówki, ale na razie robiło to bezskutecznie. Niemniej ewentualna wygrana z North mogłaby znacznie przybliżyć międzynarodowy skład do tego upragnionego raju.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

19 lipca

Półfinał drabinki wygranych

16:00 CR4ZY vs North BO3
19:00 Fnatic vs mousesports BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z amerykańskiego Minora oraz europejskiego Minora.