fot. Dota 2 The International

Rekord puli nagród turnieju wraca do Doty 2! Ponad 30 milionów w puli The International 9!

Stało się to, na co zanosiło się już od kilku tygodni. The International wróciło na szczyt rankingu esportowych turniejów w kategorii puli nagród. Największe święto Doty 2 co roku ustanawiało kolejne rekordy, ale tym razem udało się przekroczyć historyczną wręcz barierę trzydziestu milionów dolarów!

Tym samym TI prześcignęło Fortnite World Cup, którego pulę organizatorzy ogłosili jeszcze w lutym. Warto przy tym zaznaczyć, iż o ile Epic Games samo zdecydowało się wyłożyć ze swojego gigantycznego portfela 30 milionów, o tyle nagrody na The International po raz kolejny osiągnęły takie rozmiary w zdecydowanej większości dzięki społeczności Doty 2. To właśnie ona dołożyła do tej skarbonki blisko 28 i pół miliona, a niewykluczone, że liczba ta również przekroczy trzydzieści milionów.

Na rekord The International 2019 zanosiło się już w zasadzie od pierwszego dnia crowdfundingu. Podczas niego uzbierano niemalże sześć milionów dolarów, czyli dotychczas najwięcej w historii podczas jednej doby. Różnicę między tą edycją TI, a poprzednimi względem puli nagród dobrze obrazuje poniższy wykres.

fot. dota2.prizetrac.kr

Wielce prawdopodobne, że pula na tej trzydziestce się nie zatrzyma, bowiem do końca zbiórki jeszcze ponad miesiąc. Niezależnie jednak od tego, ile ostatecznie uda się uzbierać – jeśli podział puli będzie wyglądał tak jak w trzech ostatnich edycjach, to triumfatorzy The International 2019 wrócą do domu bogatsi o ponad 13 milionów dolarów. Dla porównania – jeszcze pięć lat temu cała pula nagród wynosiła niespełna 11 milionów.

O te gigantyczne nagrody powalczą jak zwykle najlepsze drużyny Doty 2 na świecie, ale po raz pierwszy w historii do walki stanie też nasz rodak. Michał „Nisha” Jankowski, reprezentant Teamu Secret, nie tylko będzie miał szansę na mistrzostwo TI 9 – jego zespół jest też głównym faworytem do tego osiągnięcia. Udowadnia to chociażby ranking Dota Pro Circuit, gdzie to właśnie Secret jest na samym szczycie.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars żegna się z ESEA Mountain Dew League

W nadchodzącym sezonie ESEA Mountain Dew League nie zobaczymy niestety Izako Boars. Rodzima formacja minionej nocy przegrała bowiem z HAVU Gaming podc...