Wczoraj wyjaśniły się losy Teamu Liquid oraz Teamu Envy – ten pierwszy awansował już do play-offów Intel Extreme Masters Chciago 2019, drugi natomiast definitywnie pożegnał się z zawodami. Niemniej w kolejce nadal stoi sześć innych ekip niepewnych swojej przyszłości.

Blisko upragnionej promocji do fazy pucharowej są Heroic i ENCE, które w czwartek wygrały swoje mecze i potrzebują jeszcze tylko jednej wygranej, by zakończyć zmagania w grupie B na pierwszym miejscu. Na drugim biegunie znalazły się natomiast Team Vitality oraz Renegades, czyli zespoły, które wyczerpały już limit błędów i każde kolejne potknięcie oznaczać będzie dla nich podzielenie losu Envy. Z tej czwórki do kolejnego etapu IEM-a przejdą tylko dwa zespoły.

Na chwilę wrócimy też do grupy A, bo tam trzeba będzie ostatecznie wyjaśnić co dalej z G2 Esports i MIBR. Francuzi przeżywają ostatnio fantastyczny okres i najświeższe sukcesy wyraźnie zwiększyły ich pewność siebie, dzięki czemu walczyli z Liquid jak równy z równym. Niemniej na wygraną to było za mało, dlatego też wieczorem będą mieć ostatnią szansę na awans. Naprzeciwko nich stanie MIBR, czyli zespół, który do Chicago przybył z trenerem w składzie i minionej nocy o mało co nie wypadł za burtę, wyrzucony przez wspomniane już Envy.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

19 lipca
18:00 Heroic vs ENCE BO3
18:00 Team Vitality vs Renegades BO3
21:50 G2 Esports vs MIBR BO3
20 lipca
01:25 Heroic/ENCE vs Vitality/Renegades BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Chicago 2019 zapraszamy do naszej relacji.