100 Thieves powróci na scenę CS:GO po długiej przerwie!

12 grudnia 2017 roku 100 Thieves wkroczyło na scenę CS:GO, przygarniając pod swoje skrzydła drużynę występującą uprzednio pod nazwą Villa Mix. W jej składzie znajdowali się chociażby trzej finaliści PGL Major Kraków z Immortals – bracia Teles oraz Vito „kNg” Giuseppe. Brazylijska piątka miała zapewnione miejsce na kolejnym Majorze, jednak ze względu na problemy wizowe jednego z zawodników ostatecznie nie udała się na turniej. To wydarzenie do spółki ze skandalicznym zachowaniem Giuseppe w mediach społecznościowych spowodowało, że organizacja wycofała się z projektu po niecałych dwóch miesiącach, a ekipa nie rozegrała ani jednego oficjalnego spotkania!

Od tamtej pory organizacja Matta „Nadeshota” Haaga pozostawała bierna na scenie, nie kontraktując w międzyczasie żadnej innej formacji. Ten stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie, gdyż jak zapowiedział sam właściciel Złodziei, wraz ze współpracownikami zajmuje się ponownym otworzeniem dywizji CS:GO. Nadeshot nie ujawnił jednak żadnych szczegółów dotyczących nowego składu pod banderą 100 Thieves, ale w kuluarach mówi się, że będzie nim piątka OpTic Gaming.

Po tym jak w połowie ubiegłego miesiąca Immortals Gaming Club wykupiło Infinite Esports & Entertainment, czyli spółkę matkę OpTic, Duńczycy z dnia na dzień zostali pozostawieni na lodzie. Ma to związek z przepisami obowiązującymi na największych imprezach w roku kalendarzowym, które zabraniają uczestnictwa dwóch zespołów znajdujących się w rękach jednego właściciela. Przypomnijmy, że pod IGC podlega również MIBR, zatem jedna z tych dwóch drużyn musiała zostać sprzedana lub zwolniona z kontraktów. Jak nie trudno było się domyślić, padło właśnie na duńskich graczy.

Wczorajszy film opublikowany na kanale Nadeshota zbiega się z poniższą wiadomością Kristiana „k0nfiga” Wienecke, co może sugerować, że triumfatorzy DreamHack Open Summer 2019 będą kontynuowali swoje kariery w barwach Złodziei.

https://twitter.com/k0nfigCS/status/1151805534133248001

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MODDII definitywnie rozstaje się z Heroic

Na początku roku Andreas "MODDII" Fridh został odsunięty od wyjściowego składu Heroic, a następnie słuch o nim zaginął. Teraz Szwed wraca jednak do ak...