NRG Esports to pierwszy zespół, który zapewnił sobie awans na StarLadder Major Berlin 2019 poprzez turniej o randze Minora. Ekipa z Ameryki Północnej nie miała sobie równych i podczas trwającego właśnie w Berlinie turnieju nie przegrała ani jednego meczu, zaś w finale drabinki wygranych gładko pokonała INTZ Esports.

NRG Esports 2 : 0 INTZ Esports

(Americas Minor – finał drabinki wygranych)
Vertigo Inferno Train Mirage Nuke Dust2 Overpass
16 10 Train 5 10
6 5
16 12 Mirage 3 3
4 0
 Overpass 

Nie ulega wątpliwości, że to NRG było zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ekipa z Ameryki Północnej zanotowała piorunujące wejście w mecz, zaczynając go od sześciu rund z rzędu wygranych po stronie atakującej. Dopiero przy wyniku 0:6 przebudziło się INTZ, odrabiając część strat. Ale tylko część – po chwilowym przestoju do gry powrócili bowiem podopieczni Cheta "ImAPeta" Singha, którzy dopisali do swojego dorobku kolejne oczka, dzięki czemu na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem 10:5. Co prawda potem to Latynosi zdobyli drugą pistoletówkę, ale ta nie pozwoliła im ponownie włączyć się do rywalizacji o zwycięstwo. Wszystko dlatego, że NRG nadal miało spotkanie pod kontrolą i mimo tych przejściowych problemów wciąż parło przed siebie, by ostatecznie spokojnie zatriumfować 16:10.

Na Mirage trend nie tylko się utrzymał, ale nawet się wzmógł. Nadal to zawodnicy ImAPeta byli stroną... Nie, już dominującą, ale całkowicie miażdżącą oponentów. Trudno przecież inaczej mówić o tym meczu w sytuacji, gdy NRG gromi INTZ 8:0! Trzeba było czekać na dziewiątą rundę, by Latynosi przerwali tę serię, skutecznie nacierając na bombsite B. Później ten manewr przyniósł im jeszcze kolejne dwa oczka, ale na tym ich osiągnięcia się skończyły. Aż do końca potyczki gracze z Kraju Kawy nie powiększyli już swojego dorobku i mogli tylko bezradnie przyglądać się, jak Tarik "tarik "Celik wraz z kolegami zdobywają kolejne punkty i zatrzymują się, dopiero gdy tablica wyników wskazuje niesamowite 16:3 na ich korzyść.

Przed nami jeszcze tylko jeden mecz – zaplanowany na jutro na godzinę 14:00 finał drabinki przegranych, w którym FURIA Esports zmierzy się z INTZ Esports. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.